Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék olyan szekrényt...

Szeretnék olyan szekrényt építeni házilag a szobámba amit a plafonból lehet lehúzni. Bővebben lent. (és egy kérdőjel mert muszáj? )

Figyelt kérdés

Tetőtérben lakok a szobám felett van még körülbelül 1,2-1,4 méter ami kihasználatlan terület. Viszonylag kicsi a szoba. így szeretnék szekrényt csinálni. amit lehúzok.. telepakolok. és vissza fel lehet tolni.

Kivitelezés nem gond. azt meg tudom oldani..

Csak igazából ötletem nincs, hogy lehetne megoldani azt, h lehúzható legyen..

(milyen sínnel stb.)

Szóval várom az ötleteket. Előre is köszi mindenkinek.


2010. szept. 10. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csakis valami ellensúlyos/csigás megoldással lehet megcsinálni a súly miatt amit egy telepakolt szekrény jelent.

És magát a szekrényt is alaposan be kell vasalni, hogy a mozgatás során egyben maradjon.

Nem is a sin a kérdés, hanem magam a mozgatáshoz szükséges megoldás.

2010. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azt sztem megoldom úgy, hogy a szoba melletti helységbe kötelrendszeren átvezetni egy ellensúlyt.. (szal mint a lifteknél... )

(abban a helységbe nincs semmi.. és használhatatlan is..

mert 2 négyzetméter az egész..

2010. szept. 10. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a fal mellett tervezed, lehet hogy valami olyasmi görgős sint kellene hasznélnod mint az úszókapuknál c profil görgővel, az megoldaná a libegés problémáját, és fix pályát biztpsítana neki.

De megoldandó a fékezés problémája, hogy egy esetleges kötélszakadás esetén ne essen le.azt nem tudom , hogy hogy lehetne megoldani, valami fogasléccel talán.

2010. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Agynemu tarto!

Az agyat ugy kell megszerkeszteni, hogy az "alap" lesz a szekreny, s erre pl. a szivacs kerul!


Ugyanezt meglehet oldani az "ulogarnitura" szerkesztesenel is, En most pont ezen dolgozom!


Szerintem fentinel az also megoldas lenne a praktikusabb, mar csak azert is, mivel mindig keznel van, s nem fog elromlani a "felvono" szerkezete sem stb.

2010. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi a tippet. De már használom. de ezen kívül más szekrény nincs.

Aki pedig abban próbált segíteni h a fal mellé hogy csináljam, annak köszi szépen, de sajnos nincs "egyenes" fal.. csak a ferde ami a tetőből adódik.:S

2010. szept. 10. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kiegyensúlyozás a problémás minden csigás-köteles-rugós megoldásnak. Ezért én motorosan működtethető megoldást javasolnék.
2010. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de miért nem a szomszédos szoba két négyzetméterét használod szekrénynek?
2010. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Veszel egy reduktor és egy drótkötelet, amit felszerelsz a padlásra és egy kapcsolót a szobádba szerelsz, az meg szépen lassan leengedi a szekrényedet ahova te akarod. Csak számolnod kell azzal hogy a fenti hőmérséklet télen az sokkal alacsonyabb és bepárásodik miset beereszted a szekrényt szobába, az összes cuccoddal együtt . A szekrényed meg csurom vizes lesz.Ami penészedéshez vezet. De amúgy szép gondolat, sok sikert hozza. :)
2010. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1972Levi válasza:
Mi lenne, ha nem lehúzós, hanem lenyílós lenne? Mint a padlásfeljárók. A tető gerincével párhuzamosan lenne kialakítva, több is lehetne egymás alatt, és esetleg megoldhatnád azt is, hogy csak annyira lóg be, hogy el tudj közlekedni alatta. Vagy lehetne kifordulós is, ha a forgástengely éppen az oldal közepében lenne. Ez esetben nem kellene komoly figyelmet fordítani a zárt állapotban rögzíteni kell kérdéskörre, és ellensúly sem kell, hogy nyitáskor ne szakadj bele a megtartásába. Kellenének ütközők, hogy ne forduljon túl, és valami világitás a felső részbe, hogy láss valamit. Meg az összes lenyitva, + lámpa tiszta hangulatvilágítás.
2010. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!