Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem veszélyes, hogy a barátom...

Nem veszélyes, hogy a barátom akar mindent megjavítani?

Figyelt kérdés
Aféle "ezermester" és itthon mindent ő javít, kávéfőzőt, mosogépet autót stb. A házban a villanyszerelést is ő csinálta, biztisítéktáblát, vezetékeket a falban, kapcsolókat és a csillárt is szerelte fel. Eddig nem is aggódtam miatta, csak nemrég véletlenül megtudtam, hogy ilyesmit csak szakképzett villanyszerelő csinálhat, ő pedig teherautósofőr. Semmiféle képesítése sincs és aggaszt, hogy balesetveszélyes a munkája és akármikor felgyúlhat a ház. Ezenkívül itthon garázsban motort cserélt az autómban. Vett egy papírok nélküli ugyanilyen autót, kivette belőle a motort és betette az enyémbe. Ez mennyire biztonságos? Nem fog kiesni vagy felrobbani az autóm? A fékeket is ő cserélte, és azt is megtudtam, hogy ilyen munkát szigorúan csak szakmühelyben lehet elvégezni.

2022. ápr. 23. 17:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%

Hivj ki egy villamos biztonsagi felulvizsgalot, fizess ki neki 50 eft-ot es megmondja milyen a villanyszereles, meg jegyzokonyvet is kapsz rola.

Az autoddal meg gurulj be egy muhelybe altalanos allapotfelmeresre. Ott is k8csengetsz 20-30 ezret es megmondjak mi a helyzet.


En is magam csinalom az autom, tudod miert? Mert nem biznam ra masra. Foleg a futomut meg a feket. A szerelok is mind zsakbamacskak. Ha nem bizol a baratodban, hivj egy trelert, rakasd fel az autot meg a regi motort, vitesd be egy szervizbe, majd rendberakjak. Legalabb 500 eft-al szamolhatsz.

Egyebkent az autoszereles nem egy agysebeszet. Ha valakinek van olyan muszaki erzeke, hogy egy motort kicserel es utanamukodokepes az auto, az valoszinuleg rendben van. Azert mert valaki elvegez egy autoszereloit, nem biztos hogy jobb lesz, sot. Pont itt a gyik-en panaszkodott egy autoszerelo az uzlet es penzugyek kategoriaban, hogy elvegezte a sulit de egy kerekcseren kivul mast nem tud megcsinalni. Nekem a sajat automon az elso muvelet nem kerek hanem kuplungcsere volt, azota benne van 80 ezer km kuplungban.


Avillanyszereles sem agysebeszet. De el lehet rontani. Mi innen nem tudjuk megmondani, hogy eletveszelyes vagy sem. Ha nem bizol benne, hivj felulvizsgalot. Bar ez is olyan dolog, hogy aki egy komplett villamos halozatot ujra tud huzni egyedul, az valoszinuleg rendben van. Pont mint a motorcsere.

2022. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 puritan ***** válasza:
83%

Addig becsüld meg ezt a pasit, amíg megvan.

Ha minden szög beveréséhez mestert kellene hívni, már rég felkopott volna az állatok.

2022. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%

"hogy ilyesmit csak szakképzett villanyszerelő csinálhat"


A villanyóráig és a villanyórán illetve az előtti vezetékeken.

Utána azt csinálsz amit akarsz magánemberként is, mivelhogy a villanyórán található főbiztosítékok amik plombálva vannak jobb esetben arra hivatottak, hogy ha zűr van lekapcsolják az áramot.


Az Ávk reléről már nem is beszélve.

2022. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
70%

"Ezenkívül itthon garázsban motort cserélt az autómban. Vett egy papírok nélküli ugyanilyen autót, kivette belőle a motort és betette az enyémbe. Ez mennyire biztonságos? Nem fog kiesni vagy felrobbani az autóm?


Te miért nem tanulod meg?


"A fékeket is ő cserélte, és azt is megtudtam, hogy ilyen munkát szigorúan csak szakmühelyben lehet elvégezni."


Ha egy fék nem jó az hamar kiderül az első próbánál, szóval nem bonyolultabb mint tampont cserélni.


De szerencsére egy kocsin nem csak egy fék van, hanem ott a motorfék, meg a kézifék is.


A műszaki vizsga arra hivatott, hogy ha már nagyona végét járja a tárcsa vagy dobfék akkor ne engedje levizsgázni az autót a javítás nélkül, szóval nyugi.

2022. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%
Azért te se járkálsz a nőgyógyászhoz tampont cseréltetni remélem :D
2022. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
20%

"Utána azt csinálsz amit akarsz magánemberként is"

Jobb, ha megtudod, hogy ez nem így van.

2022. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
75%
Működik minden, amihez eddig nyúlt? Ha igen, akkor inkább örülnél neki, hogy ért mindenhez egy kicsit. Drága manapság egy autószerelő műhelyben egy motorcsere stb. Ráadásul ne gondold azt, hogy ott nem kókánykodnak..
2022. máj. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Őszinte legyek, nem hittem volna, hogy ennyire primitív a népesség. Hogy valaki azt higgye, az autón a fékberendezések tudják helyettesíteni egymást. Próbálj már meg motorfékkel megállni olyan távolságon belül, ami elég lett volna a jól működő lábfék esetén. :D Vagy húzd be hirtelen a kéziféket 120-as tempónál...
2022. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28 javítottál már féket egyáltalán?

Vagy csak azt gondolod tudod miről beszélsz!

(youtub videó nem ér)

Én egyszer cseréltettem fékbetétet szerelővel, azóta magamnak csinálom minden kocsimon a beállítással és a levegőtlenítéssel együtt.

Még élek!


Úgy beszélsz, mintha bárhol is hivatalos nyilvántartás lenne arról, hogy ki, hol mikor mit javított a kocsidon.


A halottak nem beszélnek!


Szerelésre egyébként sincs élettartam garancia semilyen használtautónál.


Ha láttál volna már futóművet tisztában lennél vele, hogy többszörösen túl van biztosítva, mire valami komolyabb történik annak előtte jellegzetes tünetei vannak, és van időd félreálni!


Aki szrik rá az meg ne csodálkozzon semmin!

2022. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan legalább, hogy ha a jobb féked elszáll, attól még a bal működik? Te balfék!
2022. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!