Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hatékony rozsdamaró, rozsdátla...

Hatékony rozsdamaró, rozsdátlanítás 2022-ben?

Figyelt kérdés

Keresek olyan szert ami valóban képes megbírkózni a rozsdával. Az Evipass-t kiröhögi a jól fejlett rozsdám. Négy darab egyenként 6m hosszú, 60x60-as zártszelvényt kéne rozsdátlanítani, mert kint lett felejtve az udvaron (kb. 2 éve). És totál rozsdás az egész. Evipass-al már próbálkoztam de kb. olyan mintha rózsavízzel locsolgatnám. A flex zajos, és elég lassú (sok a vas). Van-e valakinek jó ötlete, mivel lehetne kicsit etetni a rozsdát, hogy eltűnjön a vasról?


Kerti fészert építenék a vasból, és így kb. semmit nem lehet vele kezdeni. Nyilván a hegesztések környékén ki lesz fémtisztára csiszolva, de a többi részen majd festve lesz.



2022. máj. 7. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Vagy fesd Hammerite festékkel és az megy rá a rozsdára 😁
2022. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A lazán tapadó, pergő rozsdát mechanikusan el kell távolítani (drótkefézés). Utána lehet a foszforsavat és egyebeket tartalmazó folyadékkal kezelni, ami nem magát a maradék rozsdát szedi le, hanem a vas felületét alakítja át kémiailag az alaphoz tapadó vasvegyületté. Erre jöhet a festék (alapozó + fedőfesték). Én személy szerint a Hammerite-tal kevésbé vagyok megelégedve, nem minden korábban festett felületre tapad jól, könnyen beszárad, nehezen kenhető, oldószere gyorsan párolog.
2022. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

RO55 rozsdamaró és átalakító.

Hatásos és ad egy nem rozsdásodó réteget.

2022. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Drótkefe és 2 réteg hammerite, nekem eddig bejött. Nem kell fém tisztára kefélni, csak a nagyját ami lepereg.
2022. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gödöllői kertészet :

Mínusz 15 fokig viselik a hideget, kiültethetők. December elejétől március közepéig takarást igényelnek. Gondoskodjunk a megfelelő mennyiségű öntözésről. A túlöntözést azonban kevésbé bírja, mint a szomjúságot. A tápanyag utánpótlást kisebb növények esetében rendszeres átültetésssel, nagyobb növényeknél tartós hatású műtrágyákkal oldhatjuk meg.

2022. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem ide 😄
2022. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. 2-esnek különösen. Mindenkinek nyomtam egy zöldet, mert mindegyik válasz hasznos. Itt annyi "szerencse" van, hogy ez még soha nem volt festve, megjött a vastelepről és nem lett betéve az eresz alá, hanem kint maradt. És most, hogy beépítettem volna vettem észre, hogy megrozsdásodott. És nagyon szépen köszönök minden tippet. Amint valamire jutottam a vasaimmal beszámolok, hogy mi jött be. Ezt az RO55-öt (3-as válasz) még nem ismerem, de kipróbálom.
2022. máj. 7. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A leghatékonyabb a Flex és egy négertárcsa. Azzal pillanatok alatt fémig lehet csiszolni. Utána már jöhet a kettes válaszoló által írt módszer.

A RO55 ugyanolyan foszforsav alapú mint az Evipass semmivel sem jobb attól. Esetleg a Korantot lehet még megpróbálni és akkor az alapozás kimaradhat, de szerintem az sem ad jobb eredményt.

2022. máj. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: Végül igen. Egészen "frappáns" megoldás született: elboltoltam az egyik szomszéddal, a kerti fészer meg fából lett megépítve.
jan. 8. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!