Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » KOnyhabútort újra lehet...

KOnyhabútort újra lehet laminálni?

Figyelt kérdés
Négy éves konyhabútorom néhány ajtójáról felvált ez a külső borítás, és az egyik el is repedt keresztben. Mit tudok vele csinálni?
2010. okt. 10. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben bútorlapból (laminált forgácslemez; 16 vagy 18 mm vastag)készült, olcsóbban kijössz, ha új ajtót szabatsz rá.

Ha az ajtó meg is van dagadva, akkor (sok) vizet kapott, és amiatt vált le a laminálás, de ha nincs megdagadva, akkor gyártási hibára gyanakszok.

2010. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs az ajtó megdagadva. legalábbis nem szorul,nem érzem, hogy meg van vetemedve vagy ezt honnan tudhatom meg , hogy meg van e ?
2010. okt. 10. 20:05
 3/6 A kérdező kommentje:
DE egyébként igen, bútorlapból van. Hát ez marha jó. Még csak nem is a legolcsóbbat vettem.
2010. okt. 10. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Dagadás alatt vastagsági dagadást értettem. Ez könnyen ellenőrizhető egy mérőszalaggal, vagy annak hiányában a bútorlap élét kell megnézni, és ha az vastagabb, mint az élfólia/ABS szélessége, akkor bizony vizet kapott.


Ha tudod a bútorlap színét, akkor lapszabászatban aránylag olcsón tudod cseréltetni az ajtókat, feltéve, hogy "alap" színről (erezetről) van szó, azaz nem kell egy egész táblát megvenni, mert az bizony húzós már.

2010. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1972Levi válasza:
Szerintem az is fontos, hogy egy 4 éves ajtó miért dagad, reped meg.meg kellene találni az okot, különben 4 év múlva kezdheted elöről. Lehet, hogy közel van a sütő? Vagy nekiesett a gyerek a szobamotorral? Vagy ráfolyik a mosogatóvíz? Esetleg a kádban mosta húsvétkor az asszony bő vízben? Laminálni a gyárban tudnak, lehet rátenni famintás matricát, de gányolás kategória. Meg ha levált az elöző réteg, akkor nem is egyenletes a felszíne, tehát nem ragad meg szépen, és nem lesz síma a felület.
2010. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, a konyhabútornak pont azok az elemei váltak el, amik a legtávolabb vannak a sütőtől, mosogatótól, szóval amik legkevesebb hőt, párát gőzt kapják. Semmit nem csináltam vele, amitől repedhetne, szétválhatna...
2010. nov. 9. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!