Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért hívják sokan a sarokcsis...

Miért hívják sokan a sarokcsiszolót Flex-nek?

Figyelt kérdés
Ez olyan mintha a fúrógépet Makitának hívnák
2023. aug. 16. 08:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Mert az volt az első ami forgalomba került, amit megismertek az emberek. Hirtelen a "stílfűrész" (Stihl ugye) jut eszembe. Vagy a traffipax. Ezek is márkanevek eredetileg. De biztos van még ilyen.
2023. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk meg: "Hozom a Stihlt" Aztán meg odaállít egy neve nincs kínai fűrésszel.. 😅
2023. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

"Ez olyan mintha a fúrógépet Makitának hívnák"

Rátapintottál a lényegre, pontosan erről van szó. Úgy hívják, köznevesülés. Jellemzően akkor esik meg, ha sokáig valami csak egyetlen gyártó forgalmazásában érhető el, így az emberek sokszor márkanévvel utalnak az adott dologra, hisz úgy is egyértelmű, mire gondolnak, és végül benne marad a beszélt nyelvben. Így lett köznév a flex is, ahogy például a jacuzzi is.

2023. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Flexnek ismertem meg utana tudtam meg, hogy magyarul az sarokcsiszolo, mondjuk eleg, hülye megnevezesnek tartom de mindegy. Mitől sarok? Nemvagyok magyarorszagi magyar, igy igencsak későn talalkoztam evvel a megnevezéssel, itt mindenki flexnek hívja.
2023. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

#4 Azért sarok mert van rajta egy szöghajtás és azon van a korong.


Amelyiken nincs szöghajtás, azt pl egyenes csiszolónak hívják! pl.: [link]


De pl olyan is létezik hogy "sarokfúró" Amit szintén ugyanezért hívnak így: [link]

2023. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem létezett olyan sarokcsiszoló márka, hogy flex. Azért flex, mert olyan kihajtása van és valamiért jobban szerettek rá úgy hivatkozni, majd elterjedt lett.
2023. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
#6 DE!! [link]
2023. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
#6 ""1100 watt, és 2000 fordulat/perc. Ezek a gépek voltak itthon az első elterjedt sarokcsiszolók, ezért később elterjedt a "flex" mint a szerszám elnevezése.""
2023. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

KPM: pedig rendszerváltás után átcímkézték, azóta még párszor, most éppen közlekedési hatóság.

flex helyett még sok helyen hallottam rá a sikító kifejezést is.

Gyerek koromban apám csőszerelő vállalkozó volt, kevés olyan ház van errefelé amibe nem ő csinálta a vegyes kazános öntöttvas radiátoros rendszert. Neki volt egy Hilti véső gépe. Mikor valaki romboltatni akart vele mindig mondta "viszem a hiltit". 95-be abba hagyta a fűtés szerelést, de az öregek még mindig hiltinek nevezik az összes véső gépet a környéken.

2023. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
#9: Tényleg, a Hilti, ez eszembe se jutott! Nem vagyok öreg, de én is úgy hívom a vésőgépet!
2023. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!