Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért hívják sokan a sarokcsis...

Miért hívják sokan a sarokcsiszolót Flex-nek?

Figyelt kérdés
Ez olyan mintha a fúrógépet Makitának hívnák
2023. aug. 16. 08:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
84%
Javítás,.. Sarokcsiszoló
2023. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
79%
14.22: a szerszám angolul angle grinder. A hegesztési varratra, annak hibáira sosem láttam az angle szót használni, ellenben megfelel a magyar sarok szó efféle értelmezésének.
2023. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
7%

#16 Én vagyok arrogáns? Szerintem inkább te és a haverjaid, akik ész nélkül osztják a lepontozást.


Még a saját magad belinkelt oldalon leírt szöveget sem tudod értelmezni, pedig pontosan azt írja le, amit én is elmondtam.


>>>


"A “flexelés” a FLEX névből származik. Mindenki hallotta már. Sokan minden nap használják. Mégis, csak kevesen tudják, hogy a “flexelés” egy közismert német ige, mely a FLEX-nél kifejlesztett találmányra utal, melyet régebben Ackermann + Schmitt néven ismertek. Ám nézzük a kezdeteket:


1922-ben Hermann Ackermann és Hermann Schmidt gyárat alapítottak Stuttgart-Bad Cannstatt-ban, hogy gyártsák és eladják új terméküket: az MS6 kézi csiszológépet, a középpontban egy elektromos motorral, mely egy flexibilis tengelyt hajtott meg. Ez az újítás az alapja a termékcsoportnak, melynek neve Flex lett. Ez a mai FLEX márkanév és egy ige eredete, mely a mindennapi német szókincs nélkülözhetetlen része lett: “flexelés”.


Az 1920-as évek végére a mérnököknek sikerült helyettesíteni a flexibilis tengelyt egy fogaskerekes kialakítással. Ez volt a világ első sarokcsiszolója, és szintén a FLEX márkanév alatt került forgalomba. A Flex mint új szó kezdett bekerülni a köztudatba.


1935-ben az Ackermann + Schmitt megalkotott egy alacsony fordulatszámú csiszológépet. 1954-ben leleplezték az első magas fordulatszámú sarokcsiszolót, a DL 9-et. Addigra a Flex a csiszolás szinonimája lett, és a “flexelés”ige teljesen átvette a helyét az addig használatos “csiszolva vágás”-nak a német köznyelvben.


1996-ban az Ackermann + Schmitt átnevezte magát FLEX-re. 2006-ban a „flexelés” ige belekerült a Duden helyesírási szótárba."


<<<


Tehát akkor mégegyszer. A Flex nem egy márkanév volt. A leírás maga említi, hogy a gyártó neve Ackermann + Schmitt volt eredetileg és a Flex egy termékcsoport neve volt (nem a sarokcsiszolót, hanem sok más gépet foglalt magában!).


Maga a vállalat neve utólag lett "Flex", ahogyan azt én is leírtam. Annyi, hogy én utólagos alapítást feltételeztem, nem átkeresztelést, de hát tévedhetek, emberből vagyok.


Akkor most kérem a lepontozások visszavonását!

2023. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
26%
Ja, és hogyhogynem a flexibilis tengelyre utal. EZT IS LEÍRTAM!
2023. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
90%

Maszatolhatod a gyökérséged, de hülye maradsz.

Ezt írtad:

"Soha nem létezett olyan sarokcsiszoló márka, hogy flex."

Most meg beidézed a honlapról az ellenkezőjét.

Hát akkor mégis létezett.

2023. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
87%

#23

Tehát egy német igéből lett a márkanév, ami nálunk később köznevesült. Ez hol cáfolja meg mindazt amit leírtunk, hogy a magyar nyelvbe hogy került a flex elnevezés?

2023. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
25%

#25 Sikerül megérteni, hogy Ackermann + Schmitt volt a vállalat neve? Örülnék, ha nem csak az első mondatot olvasnád el, hanem az egészet, amit beidéztem. Nem véletlenül tettem.


#26 Sehol nem cáfolja? Én is ezt mondtam korábban, hogy a flex az a flexibilis meghajtásból ered, nem pedig egy márkanévből. És az a döbbenetes, hogy még ezek után is 0%-ra képesek lehúzni, pedig fekete-fehéren beidéztem a leírást, amit maga a gyártó írt le.

2023. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
90%

"Sehol nem cáfolja?"

Nem. Mivel nem a márka német eredete volt a kérdés. Hanem hogy a sarokcsiszolót miért hívjuk flexnek.

Azt még az általad idézett cikk is elég egyértelműen leírja hogy a legelső sarokcsiszoló már Flex márkanév alatt jelent meg.

"Az 1920-as évek végére a mérnököknek sikerült helyettesíteni a flexibilis tengelyt egy fogaskerekes kialakítással. Ez volt a világ első sarokcsiszolója, és szintén a FLEX márkanév alatt került forgalomba. A Flex mint új szó kezdett bekerülni a köztudatba."

És az ezen márkájú sarokcsiszolók jelentek meg értelemszerűen nálunk is, és ebből származik a flexelés szavunk.

2023. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

#28 Flex TERMÉKCSOPORT alatt jelent meg! Ezt írja a cikk. Azt jelenti, hogy a termékcsoport flexibilis kihajtással rendelkezik. Nem márkanév! Ha én beteszek egy fűnyírót a "tologatós fűnyíró" termékcsoportba, akkor nem az lesz a márkája, hogy "tologatós fűnyíró", ugye érthető ez?


Egyébként ez a weboldal is netto átverés ettől függetlenül, mert úgy írják, hogy ők találták fel, miközben közük nincsen az eredeti gyártóhoz. Láblécen még oda is van írva, hogy csak sokadik viszonteladók...

2023. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
22%

Itt egy kép az eredeti flexről:

[link]


Semmi köze a mai "flex"-hez, amit annak tartunk. Már ezerszer leírtam, hogy a flexibilis kihajtást jelenti, de csak nem értitek meg. Hát akkor nézzetek most rá a képre. Azt is nézzétek meg, hogy milyen márkanév van ráírva. Semmilyen. Nemhogy Flex.

2023. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!