Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A villanysütő ventilátora...

A villanysütő ventilátora kifelé húzza a sütőtérből, vagy befelé fújja a sütőtérbe a friss levegőt?

Figyelt kérdés
Tök jó lenne, ha kifelé húzná, azaz a készülék háta mögé fújná ki, mert akarok tenni egy szellőzőt / elszívót a sütő mögé, hogy a konyhában ne legyen mindig nagyon durván grillcsirke szag, csak minimálisan. :)
dec. 1. 19:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem ismerem a többi típust, nekem a sütőtér felső szélénêl fújja kifelé a meleg levegőt, de sosem durván kajaszagú. Csak kicsit lehet érezni, ami sül.
dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Befelé fujja.
dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a ventillátor nem szellőztetési céllal van ott, hanem keringeti a levegőt, azaz légkeveréses. A célja, hogy egyenletes legyen az egész sütőben a hőmérséklet.

Légkeverés nélkül lehet, hogy az étel egyik fele megég, a másik fele pedig nyers marad.

dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Senki, sebe. Nálam semennyi kajaszag nincsen. A ventilátor feladata a belső meleg levegő keverèse egyenletes eloszlása. A villanysütők egy hőszigetelt dobozok.

Befelé hideget fújnának, azonnal leesne a hőmèrsèklet folyamatosan. Ha kifelé fújná, valahol be kell mennie a friss levegőnek. Tehát mindig tömèny kajaszag lenne, ès a sütemènyek szarul sülnènek.

dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ebben bele sem gondoltam. Ha légcserét csinálna, akkor a lakást fűtené, és nem a sütő belsejét.
dec. 1. 20:04
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, a sütő belsejében semmiképpen nem alakul ki sem jelentős túlnyomás, sem vákuum. Amennyi bemegy, annyi ki is jön ill. fordítva.
dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Apropó, tudja valamelyikőtök, hogy az Air Fryer funkciós villanytűzhelyek műszaki felépítés szempontjából mivel másabbak, mint a "sima" légkeveréses villanytűzhelyek?


Adott két légkeveréses villanytűzhely. Az egyik 149.990 Ft, a másik 169.990 Ft. Ugyanaz a típus, ugyanaz a kinézet, még a típusszám is majdnem ugyanaz, de a drágábbnál bent van az Air Fryer funkció a listában.


Szóval két légkeveréses sütő között mi az a 20.000 Forintos technikai különbség, amitől az egyik tudja az Air Fryer funkciót, de a másik nem?


Nekem azt diktálja a józan ész, hogy ha az egyik légkeveréses sütőbe berakom a csirkecombot, krumplit, akkor ugyanúgy megsül benne olaj nélkül, mint a másik Airfryer légkeveréses sütőben.

dec. 1. 20:14
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Keringeti, nem nyomja ki.

Nem értem ezt az antikajaszag fétist.

Basszus egy vajas parizeres zsömlének is van illata. Minden kajának van. Ez ilyen, nem tudunk vele mit csinálni... de szerintem nem is kell. Főzés közben, után kiszellőztetsz és kész.

Ha nem tetszik a kajaszag, akkor egyél fényt!

dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8: Te jól beindultál. Minden oké?


Inkább kösd le az energiádat azzal, hogy válaszolsz az Airfryeres kérdésemre. :D

dec. 1. 21:58
 10/22 anonim ***** válasza:

Minden ok. Csak tényleg nem értem hogy hogyan várja el bárki is hogy ne legyen kajaszag sosem. :D


Az melyik?

dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!