Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Schell szelepet ki szokták...

Schell szelepet ki szokták időközönként tisztítani? (vízkő stb.)

Figyelt kérdés

jan. 11. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha mar nem zar le vagy ragad, ki lehet takaritani.
jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt hogyan kell csinálni? Elég, ha kiveszem a dugattyút és beáztatom ecetbe, vagy vízkőoldóba, vagy ez egészet kompletten ki kell szerelni és úgy kell beáztatni? Ezt csak azért kérdezem, mert úgy cirka 15 éven belül ez a harmadik Schell szelep, amit be kellett építeni. Az előző szelep dugattyúját próbáltam ecetben áztatni, de az nem sokat segített. Amit meg mostanában lehet kapni sárgaréz dugattyút, az meg nem volt kompatibilis a régebbi műanyag dugattyús szeleppel. Mert miután beépítettem, az nem zárt el, egyfolytában folyt a víz ezerrel.

jan. 12. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még csak nem is szoktam ecetbe áztatni, megtörlöm és kész. Nem kell az egész szelepet, csak ahol a dugattyú palástja mozog a szelepházon, én egy ronggyal meg tudom tisztítani. Mondjuk nálam csak réz szelep van, műanyagon lehet jobban megtapad a vízkő, meg talán nem is annyira kemény erre a víz.
jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg az ellapított részen van egy kis kiegyenlítő furat...
jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!