Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen "finom" módszerrel...

Milyen "finom" módszerrel ragasztanál a falra (tapétára) egy nagyon fontos plakátot, hogy egyik se sérüljön?

Figyelt kérdés

Azaz dekornak ott legyen, de a plakát is pótolhatatlan emlék, azaz alkalomadtán sérülés nélkül eltávolítható legyen, és a tapéta se sérüljön. Gondolkozok kétoldalú ragasztón, na csak az nagyon erős sztem.


Egyéb ötlete van valakinek? Azaz erős de mégis finom megoldás?


(ragasztógyurmna és szögelés kizárva, mert mindegyik nyomot hagy, falon is és a plakáton is)

köszi


2010. nov. 2. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Kereteztesd e a plakatot es akkor nem serulhet es ovod a portol is aztan egy rejtett szoggel fel tudod rakni.
2010. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*be
2010. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi, hát igen, azt hiszem h bár nem tetszik, de nem lesz más megoldás

köszi

2010. nov. 2. 18:45
 4/8 A kérdező kommentje:
netán valaki tud is nekem árat mondani úgy hozzávetőlegesen, mennyibe kerül egy 30x45 cm-es plakát bekereteztetése?
2010. nov. 3. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy fenykepesz uzletbe es ott talalsz olyan keretet ami egy preselt lemezbol es egy uveg lapbol all es ket oldalt meg alul fem kapcsal lehet osszefogni,tobb meret is van es nem draga kb1000ft lehet.Es van akasztoja is.
2010. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jaj köszi, még akár tescoban is láttam ilyet, na csak A/3-as méretben még sehol :(
2010. nov. 3. 16:32
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Vegyél papír-írószer boltban Blu-tack-et (én ezt ajánlom, mert a másik sokkal lágyabb és egy idő után nyúlik és ezért lecsúszik a poszter) vagy UHU-tack-et, melyik márka hogy hívja a dolgot, ez ilyen gyurmaszerű "ragasztó". Nem károsítja sem a falat, sem a plakátot, és nehezebb papírokat is fent tud tartani (pl. nálunk ilyen viaszosvászon-szerű A0-ás posztereket is). Arra nagyon vigyázz, hogy a meszelt falról le szokta szedni a meszet, ha nem figyelmesen veszed le. Óvatosan leszeded a plakátot úgy, hogy a blu-tack a falon maradjon, ne húzódjon, majd egy másik blu-tack darabbal óvatosan tapasztva leszedhető. Nagyon sokmindenre jó (rajzszén nyomogatós leradírozására, billentyűzetről a kosz felszedésére, bármit odatapaszt akár nagyon durva, akár tükörsima felületekre), nem szennyez, melegben sem olvad le, stb. NEM rágó, nem gitt, nehogy rágd (mégha sokan ezt is teszik... >-P)!

2010. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző vagyok, bocs, nem olvastam elég figyelmesen a kérdést. Nekünk nem hagyott nyomot még, tapétán sem, a legkisebb darabokat is le lehet "tapasztani" egy másik blu-tack darabbal a poszterről és a falról is. Csak a meszelt fal necces. Persze selyempapírra sem jó.
2010. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!