Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet ragasztópisztolyt...

Lehet ragasztópisztolyt forrasztópáka helyett használni finom munkához?

Figyelt kérdés

Apró vezetékeket kéne forraszanom, nagyon kicsit pontokhoz.

Arra gondoltam, hogya ragasztópisztolyal könnyebb és pontosabb feladat lenne ez.

Vélemény, ötletek, gondolatok?


2011. aug. 11. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom elképzelni apró vezetékekhez a ragasztópisztolyt: cseppnyi mennyiséget nehéz kinyomni, ráadásul a ragasztó nyúlik is elég rendesen.Én hobbi célra használom, de próbáld ki, hátha..
2011. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a forrasztópákát (weller páka) pont arra találták ki, amire használni akarod. nem tudom, hogy miért kellene akkor ragasztópisztolyt használni? teljesen más a két szerkezet és a ragasztópisztolyt még véletlenül sem lehet forrasztásra használni.
2011. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gr. Shadow ***** válasza:

Nem lehet!

Ha vezetéket akarsz forrasztani akkor a kötésnek nyilván vezetnie kellene az elektromosságot, ez a ragasztónál nem igazán kritérium tehát nem fogja vezetni.

2011. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem két vezetéket akarok forrasztani.

Van egy fém pont, és arra akarom hegeszteni.

Arra se lesz jó a ragasztópisztóly?

Rászoritanám a vezetéket arra a pontra, és úgy menne rá egy csepp ragasztó.

2011. aug. 11. 15:06
 5/7 anonim válasza:

Az EPOKIT-ot tudnám elképzelni a feladathoz. Kétkomponensű ragasztó és nagyon jól megkeményedik.

Én mostanában a műhelyemben lomtalanítok, ami apai örökség a lomokkal együtt és találtam olyan EPOKIT-ot amin 1986 vagy valami ilyesmi dátum van. Elvégeztem vele egy próbaragasztást két fa darabot ragasztottam össze vele és nagyon masszívan megkötött és ki is keményedett.

A ragasztópisztollyal tényleg nehéz dolgozni a ragasztóanyag nyúlása miatt.

2011. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz rendes kontaktod a ragasztás alatt,ezt nem lehet így kivitelezni !

(Használják a meleg ragasztót vezeték rögzítéshez,de nem az áram kontaktos részekre,hanem csak szimpla rögzítésre.)

Szerezz be egy tűpákát,és azzal forraszd be,illetve még az extrém kis méretekben az SMD forrasztás technikát(forrólevegős) alkalmazzák,de az nem 2 forint egy ilyen forr.állomás..

Ezenkívül van még 1 lehetőséged, : Vezető ragasztó, illetve a gépkocsi szélvédő fűtőszál javító kit,ami egy fémes epoxi gyanta,megkötés után is elektromosan vezető marad,ezüst és réz tartalma miatt.

2011. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már règen is volt :) :)


[link]

2017. nov. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!