Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nekem mint kezdő, tudtok...

Nekem mint kezdő, tudtok ajánlani valamit amit megköthetnék? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Sapkát, kardigánt szeretnék leginkább, de az még túl nagy feladat lenne, mivel még csak most kezdtem és csak az alap dolgokat tudom.

Esetleg van ötletetek, mintátok ami alapján könnyen tudok valami egyszerűt csinálni?


2011. jan. 12. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kezdő vagy még, akkor először azért fontos egyszerű dolgokat kötnöd, hogy belejöjj a kötésbe, egyenletessé váljanak a szemeid. Én először egy sálat vagy tarisznyát ajánlok, abba nem kell beleszaporítani, mintákat kötni, csak kötsz szorgalmasan. Ha ez szépen, egyenletesen sikerült, megpróbálkozhatsz a sapkával, sokkal egyszerűbb, mint gondolnád, de akár egy klassz, egyenesszabású, bebújós (nem gombolós) mellény is jó indulás lehet.
2011. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, én is úgy gondolom, hogy először gyakorolnom kell, hogy továbbléphessek, de amikor meglátok egy szép mintát vagy egy sapkát/kardigánt mindig elfog az az érzés, hogy én is akarok ilyet csinálni.

nekem amúgy nincs könyvem, interneten videókból tanultam azt, amit tudok (nagyon kevés, csak alap)..

van valami ötleted/ötletetek, hogy miből tudnék többet is megtanulni? esetleg egy jó könyv vagy bármi..

2011. jan. 12. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress régebben megjelent kötőkönyveket. Lehetőleg magyar kiadásúakat.A 70-es évek végén,80-as évek elején sok ilyen könyv jelent meg. Kézi kötés,vagy Kötés-horgolás címen.

Azokban a kötéssel kapcsolatos minden tudnivaló képekel illusztrálva benne van.

2011. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen könyveket antikvárban biztos találsz. Ha már a sálon túl vagy, végy elő egy méretre jó kardigánt, csinálj róla szabásmintát. Papírboltban végy nagyméretű barna csomagoló-papírt. Leméred centivel a kardi hátuljának hosszát, szélességét. Aztán a válla hosszát az ujj bevarrásának helyéig, és a karöltő hosszát lefelé. Az elejét valamivel bővebbre kell!! a mellbőség miatt, ha ugyanolyan szélesre kötöd, mint a hátulját, nem lesz jó. Kötés közben rá tudod fektetni a kötés közben, tudod magad ellenőrizni.
2011. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!!

Sajnos külföldön vagyok, így magyar nyelvű könyvet itt nem fogok találni, de körülnézek és próbálkozok! :)

2011. jan. 17. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!