Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet zsákos vakolóanyagot...

Lehet zsákos vakolóanyagot felvinni közvetlenül a tégláig levert falfelületre, vagy kell a gúzoló réteg (cement és víz keveréke)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A jó tapadás miatt ajánlatos a gúzolás! Nehogy később leváljon a vakolat.
2011. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Helló! Én nem vagyok kőműves de azt amit mondasz megcsináltam csak én raktam fel előtte hálót meg bevizeztem a falat. A hálót felraktam szeggel dróttal aztán ráhúztam a vakolatot ( gondolom előkevert vakolatról van szó) nekem bevált és nem esett le ennek már kb3-4 éve.
2011. márc. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tégla falra nem kell rabicz háló!! Az csak a vályog falra kell, nálam az egész vályog és gépi vakolás volt zsákos anyaggal. Készíthetsz te is gúzt, hígabbra kevered a zsákos vakolatot, csak a por megfogása a feladata. Jó munkát.
2011. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, de különösen az utolsó. A hálót én is úgy tudtam, hogy vályog falra kell.

Még egyszer köszönöm!

2011. márc. 15. 21:10
 5/14 Varga Ferenc József válasza:
A leverendő felületet addig kell visszabontani amíg nem találsz egy egy jó kemény teher bíró vakolható felületet,ha nem akkor a tégla felületéig.Itt nem szabad spórolni.Célszerű erősítő réteget felhordani előtte.Ez kapható folyékony állapotban.Ezek után következik."guzolás",alapvakolat (max 2.5cm-ig egy rétegben),simitóvakolás.
2011. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Varga Ferenc József válasza:
83%
Tisztelt Uraim!A "rabicolást"csak indokolt esetben ajánlanám.Vastag laza rétegeknél,vastagabb réteg felhordásánál,ha az alatta lévő réteg gyengébb teher bírású ,illetve nincs kötési szinkronba.Réteg vastagság növelésénél ajánlott a kerámia alapagyagú kitöltő használata,/cserép,vékony tégla/ csak ekkor sokkal erősebb vakolatot kell használni.Ennek több idő kell a kiszáradásához.A falra felrakott natúr kerámiát célszerű bevizezni.Csak tiszta agyagot ajánlok felhasználni.
2011. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A simítóvakolat összetétele miben tér el az alapvakolattól?

Lehet hogy ugyanaz, csak át van szitálva, hogy durva szemcséket ne tartalmazzon?

2011. márc. 20. 20:48
 8/14 Varga Ferenc József válasza:
100%
Tisztelt Kérdező!A simító és a durva vakolat között nem csak az a különbség ,hogy szemcse nagysága hanem a anyag összetétele is változik.A alapvakolat mint szerkezet,a simító pedig csak szinte díszítő(esztétikai)funkciót tölt be.Agyagában lágyabb,folyékonyabb,finomabb szemcsésebb,felület kiegyenlítő a simítóvakolat,szinte glett szerű. Képlékenysége mindig a durvázott felület minőségétől függ.De ez a munka azért igény gyakorlatot.Kőműves mester.(Nem libáért vásárolt).
2011. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Varga Ferenc József válasza:
Picit helyesítek.Igényel.
2011. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Varga Ferenc József válasza:
Tisztelt Kérdező!A simító és a durva vakolat között nem csak az a különbség ,hogy szemcse nagysága hanem a anyag összetétele is változik.A alapvakolat mint szerkezet,a simító pedig csak szinte díszítő(esztétikai)funkciót tölt be.Agyagában lágyabb,folyékonyabb,finomabb szemcsésebb,felület kiegyenlítő a simítóvakolat,szinte glett szerű. Képlékenysége mindig a durvázott felület minőségétől függ.De ez a munka azért igény gyakorlatot.Kőműves mester.(Nem libáért vásárolt).
2011. márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!