Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet zsákos vakolóanyagot...

Lehet zsákos vakolóanyagot felvinni közvetlenül a tégláig levert falfelületre, vagy kell a gúzoló réteg (cement és víz keveréke)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 00:15
1 2
 11/14 Varga Ferenc József válasza:
Bocsánat megint kora reggeli kapkodás miatt a val,vel rag hasonulásánál a duplázást nem jeleztem.IGÉNNYEL.Így pontos.
2011. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves József!

Megvan a véleményem azokról a mesterekről, akik nem libáért vették a szaktudásukat.

Dolgozott nálunk olyan festő például, akinek nem győztünk szólni, hogy itt-ott kimaradt egy-egy ecsetvonás és még nem is tetszett neki. Ablakkeretet pl. úgy mázolt, hogy az okkersárgával ráhúzott vagy rácsöpögtetett a fehérre. Volt aki dicsérte ezt az embert, hogy győőőnyörűen fest.(nem gépelési hiba)

Egy másik 2 tagú brigád a kaput festette. Ők csak kicsit megcsiszolták az előző réteget, a láthatóan leváló részekre ráfestettek, a következő évben pedig pattogott le a festék.Pedig kifizettük rendesen mind a két esetben, amiben megállapodtunk. Így hát tavaly vásároltam kompresszort és pisztolyt és magam fújtam le.

Nem szabad "mestert engedni a házba mert sokszor olyan minőséget hagynak maguk után, amit a háziak is megtudnak csinálni.

Ezért én ha tehetem begyűjtöm a megfelelő információkat és nekilátok magam.Ezzel pénz is spórolok a családomnak és én is ügyesebb leszek.

2011. márc. 23. 21:19
 13/14 Varga Ferenc József válasza:
Válasz a Kérdezőnek.Kedves Kérdező sajnálom ,hogy olyan szakmunkással találkoztál amit leírtál.Azért örülök annak ,hogy nem nevezted ezt az urat mesternek.Gondolom megnézted a szakmunkás bizonyítványát,feltételezem azt megnéztél egy referencia munkáját is .az ember nem igazán enged be a lakásába minden idegent.Azt hiszem amikor megbíztad a munkával megbeszéltétek mit mennyiért és milyen minőségben mikorra .Ha rászánod magad a következő lakás csinosításra nem követed el azokat a hibákat amit szerintem a rossz véleményed alapjából fakadt.Nem tisztem másokat kritizálni de ha olcsó munka mindig megbosszulja magát.Ha nem haragszol annyit még hozzá fűznék,én 15 évet voltam /maszek/önálló kisiparos.Csak ezért gondoltam ,hogy hozzá szólhatok egy ilyen piti kis téma körhöz.Köszönöm a hozzászólásod.
2011. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Még arra is gondolok, hogy elöször a mesterek felmérik a ház állapotát és az alapján úgy gondolják, hogy annak megfelelő minőséget kell produkálniuk.

Vagyis ha újépítésű a ház és gyönyörű rendezett minden, akkor kitesznek magukért. A mi házunk viszont több mint 45 éves és sok pénzt kellene költeni arra, hogy szépnek lehessen mondani. Létezik olyan hogy az alapján dolgozzon valaki, amit lát?

Ja és köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 25. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!