Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehetne tenni a hangsziget...

Mit lehetne tenni a hangszigetelés érdekében?

Figyelt kérdés
Kisvárosban ,kertes házban, úgynevezett iker bányászlakásban lakunk.Közös a fal a szomszéddal,azaz ikerház. Az a baj, hogy pont a hálószobánk fala a közös, sőt az ágyam is a fal mellett van. Nem lehet másképp átrendezni.Az a baj, hogy minden áthallatszik, mint egy panelban. Hogyan lehetne hangszigetelni? Pl. éjjel felébredtem rá, hogy hangosan beszélgettek, ill. ha felsír az éppen ott alvó unoka. Szóval minden áthallatszik.Van rá megoldás?
2010. ápr. 4. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
ha kaptál rá választ engem is érdekelne.ez nálunk is gond.
2010. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát,kiváncsian várom a válaszokat. Nem tudom elképzelni,hogy két ház közé csak ilyen vékony válaszfalat tettek.Vakolják a házat,és amikor verik le a vakolatot az egész ház dübörög...Én már laktam panelban,de ez is hasonló,sajnos...
2010. ápr. 4. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen csak ugy szegithetsz, ha meg egy reteg, pl gipszkarton falat teszel es koze pedig hangszigetelo anyagot. Hangszorokban hasznalnak vatta szeru anyagot, de az draga lenne. Talan a szivacs lenne az alternativ megoldas.
2010. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,gondoltam rá,ha más megoldás nem lesz. Sajnos ezáltal csökken az amúgy is kis szoba területe...:(De hát valamit, valamiért...
2010. ápr. 4. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
5X5 cm.-es párnafákat párhuzamosan a falra, közé 5cm vastag kőzetgyapot paplan. Erre mehet a gipszkarton. Így csak max. 6-7 cm.-el lesz kisebb az egyik oldala a szobának. Megéri!
2010. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A párnafákat ne a falra tedd, mert átveszik a rezgést. A hanggátló előtétfalat a meglévő falazattól függetlenül kell felépíteni, tehát csak az alsó és felső födémhez csatlakozzon. A falhoz esetleg csak rugalmasan csatlakozhat! A gipszkarton és alá a gyapot stimmel.
2010. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!