Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cserépkályhások, hozzáértők!...

Cserépkályhások, hozzáértők! Hogy alakítsam ki a tűzteret?

Figyelt kérdés

Válaszfalba akarok építeni egy 2,5 X 3-as cserépkályhát,ami 5 magas lenne.Előre csak kb.5cm-t érne,a fal 14cm.


13cm-s az alsó szelemen,az első sorba lesz a hamuzó,a másodikba a tűztér.

A nicknevemen is látszik,nem a szakmám.


A lényeg: merre indítsam a füstjáratot? Egyből hátra,vagy kétoldalra és sarkok fele,ahogy a nagy kályhákon szokás?

Az elejére nem...vagy csak min.hő kellene.A hátulja fűtene igazán,ami ugye 1,5 X 3 csempe,annyi lóg át a falon.


2011. aug. 6. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A tűztér kialakitása nem olyan egyszerű,nem hiába tanulják évekig a kályhások. Szerintem ne kezdj neki.

Csináltasd meg inkább,nem olyan nagy,nem kerúlhet sokba.

[link]

2011. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két oldalra és sarkok fele a hatékonyság és a jobb huzat miatt. De elég komoly tapasztalat kell egy ilyen építéshez, legalább a tanácsát érdemes kikérni egy szakembernek ha esetleg a teljes kivitelezésre nincs is pénz.


Továbbá egész jó könyvek vannak a témában, érdemes körülnézni (könyvtár, könyvesbolt, internet)

2011. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Édesapám cserépkályhás volt. Én nem tanultam meg a szakmát.

Amikor még kellett a kályha('70-es évek közepe,vége),jártam vele tisztítani,és átrakni.

Ma már "öreg" is vagyok/47/...nincs is,akitől lehetne tanulni. Az alapok megvannak,itt-ott a szerszámok is.


Gondoltam,más megyékből,kisebb falvakból "betéved" ide egy-két hozzáértő,atív cserépkályhás/vagy a fia....és "súg" egy~két ötletet.

2011. aug. 16. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!