Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1,5 J-os ütőerejű pneumatikus...

1,5 J-os ütőerejű pneumatikus fúrókalapács ereje mihez elég?

Figyelt kérdés
Lehet vele betont vésni? Na nem panelházat akarok vele bontani, az túlzás lenne. De mondjuk a ház körül alkalomszerűen erre-arra, betonjárdába, házalapba lyukakat vésni lehet vele?
2011. szept. 7. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van türelmed és időd akkor ess neki. Ez az energia szint általában a barkács kategóriájú gépeket jellemzi.Fúrni betonba(panelt is) kiválóan alkalmasak átmérő 15mm ig.

A tokmányuk sem a legjobb,elforog a spicc vésőnél ez nem nagy baj, de a laposnál és a kanalasnál nem a legjobb.

Villszer.

2011. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ha lenne ilyen gépem, akkor ki tudnám próbálni és nem kérdeztem volna.

Van egy régebbi nem is tudom milyen márkájú gépem. Az 720W-os, de fogalmam sincs hány J-t tud.

Azzal azért elvésegettem néha. A tokmányával se volt semmi bajom. Viszont nagy és nehéz gép. Fél óra munka után elég fárasztó tartani és dolgozni vele.


Most láttam egy viszonylag kisebb méretű fúrókalapácsot, ismertebb márkából, ami 550W-os és 1,5 J-t tud. Nagyon tetszik, de ha lényegesen gyengébb a másiknál és csak lyukfúrásra, legfeljebb csempe levésére való, akkor inkább nem cserélem le.

2011. szept. 7. 22:08
 3/5 anonim válasza:

Mennyibe kerül? Milyen márka?

Üdv.

2011. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most lenne külön kedvezményem, így 18e körül tudnám megvenni.

Bosch (zöld).

2011. szept. 7. 22:42
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Akkor érdemes beruházni rá ha van olyan munkád ami miatt várhatóan megtérül egy idő után az ára.Én HILTI rajongó vagyok de van itt egyéb márka is amivel el lehet boldogulni minden gond nélkül. A 72-es Hilti úgy csavarta be a 25- ös fúrót a betonfödémbe hogy alig győztem követni mikor a központi fűtést csináltuk annó.
2011. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!