Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy Makita fúrókalapács...

Egy Makita fúrókalapács tényleg megér dupla árat?

Figyelt kérdés

... egy kevésbé ismert és ezért kevésbé népszerű, de azért nem is egy olcsó áruházi név nélküli kínai kategóriájú fúrókalapáccsal szemben?

Teljesítményre és paraméterekre hasonló. Nem ipar, csak ház körüli alkalomszerű felhasználásra.


2011. okt. 25. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

barkácsáruházban dolgozom, de hozzánk kevesebb makitát hoznak vissza, mint bosch-t.


ár függő, hogy ki melyiket viszi...

2011. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, azt tudom, hogy a Makita az egyik legjobb és legmegbízhatóbb márka. Boschból sima ütvefúróm és sarokcsiszolóm van. Ezekkel is nagyon meg vagyok elégedve. A sarokcsiszoló több, mint 10 éves és még semmi baja nem volt.

Én inkább az ilyen Skill, Einhell, Lux és hasonló kevésbé márkás, de azért még nem no name gépekre gondoltam.

Ilyet tudnék venni 20-25eFt környékén, a Makita meg most lenne egy helyen akcióban 45 körül. Csak nem tudom, hogy nekem megérne-e ennyivel többet, tekintve hogy csak kisebb munkákhoz és ritkán használnám. A megmaradó pénznek most lenne máshol is helye bőven. Ez a dilemmám tárgya.

2011. okt. 25. 15:18
 3/13 anonim ***** válasza:

A NEM iparszerű használatra teljesen megteszi egy 12-15 eft-os fúrókalapács gép egy barkácsáruházból. Ezzel tudsz vésni,fúrni ütve-fúrni és ki fog bírni kisebb nagyobb munkákat a ház körül.

Ne feledd egy Hilti/Metabo is ki tudd készülni ,igaz jóval több használat után,csak az 20X annyiba kerül.

Költsd a pénz arra ami fontos neked, nem vagy iparos.

2011. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz tényleg nagyon hasznos volt.
2011. okt. 25. 20:11
 5/13 anonim válasza:
47%
lux=electrolux, annyira nem lehet rossz, mint a többi no name, egyébként ha sűrűn akarod használni a szerszámot, szerintem megéri a makita
2011. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

LUX nem egyenlő Electrolux !!!


LUX termékek annak az áruháznak a 'saját márkás' termékei.

Einhell-t pl. kevésbé hoznak vissza hozzánk, de előfordul széria hibás, viszont akkor jó pár megy visszáruba!


Én még mindig azt mondom, hogy a Makitát vedd meg.

De, ha csak kisebb munkákra kell a gép és nem állandóan strapálod, akkor tökéletesen megteszi egy Bosch is !


Első voltam.

2011. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a Lux vagy Lux tools márkájú gép minden műszaki paraméterében és külsejét is tekintve minden apró részletbe egy az egyben ugyan az, mint az Einhell egyik modellje.

Egyedül a burkolat színében és a feliratban van különbség.

Van egy olyan gyanúm, hogy ugyan ott készülnek, ugyan azon a gyártósoron, csak annak a bizonyos áruháznak ilyen névvel és színben.

Makita és Bosch között árban nincs különbség. Legalábbis azok között a modellek között amit néztem. Sőt, az egyik Makita (HR2450) most mindenhol akciós, még olcsóbb is mint a Bosch.

Vagy van még ez a Hyundai, ami most még pár napig szintén abban az áruházban akciós 12-ért. Elvileg Bosch licenc, az ára nagyon meggyőző. A kérdés csak hogy érdemes-e megkockáztatni 12eFt-ot.

Mivel azt írta valaki fentebb hogy elég lenne nekem egy barkács kategóriájú gép is, ezért gondoltam erre.

2011. okt. 26. 21:12
 8/13 anonim ***** válasza:

"inkább az ilyen Skill, Einhell, Lux és hasonló"

Véleményem szerint a te céljaidra a Skill tökéletesen megfelelne. Nem túl drága még akció nélkül sem, nem is no-name (elég régi/kiforrt márka), a barkács kategória felső részébe tartozik. Az Einhell se rossz, de az inkább a barkács kategória közepén van, ár/érték arányban pedig elég magasan van.

2011. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem Makita fúróm van előtte volt einhell fúróm meg Hyundai.


Cefretörésre és keverésre vettem. Jó nagy keverőszárat fogtam be erre a célre. Hozzáteszem bármelyik fúró leég tőle. Úgy nézett ki hogy 500w einhell erőlködve törte/keverte a cefrét max 1-2 percet lehetett használni aztán már forró volt ha ezen a ponton tovább húzom leég. Megoldás ment a fagyasztóba. Aztán mivel haladni akartam este 9-kor persze kínoztam és nem vártam rá. Leégett. Vettem egy 910w-os Hyundai-t a legerősebbet az OBI-ba. Na mondom majd adok az arcának vele. Bírta 2-3 percet, akkor már forró volt és kezdett amper szaga lenni. Namondom szép. Szibériai számüzetés majd újra munka. Aznap szintén köpködtem hogy nem tudtam rendesen dolgozni vele. Ment is vissza az OBI-ba. Majd havertól vettem egy 710w-os makitát. Na az 3-5 perc keverés után kezdett el langyosodni. Hozzáteszem 8 perc után már forró lett volna de azért nagyon nem mind1. Ezzel tényleg lehet dolgozni és nem csak a marketing van körülötte. Azt is hozzá kell tenni hogy ezek nem erre vannak kitalálva lehet ha csak fúrok a hyundai-al akkor egy életen át elkísér. De terhelés alatt egyedül a Makita állta a sarat. Ha kínait is veszel próbáld meg minél nagyobb motorral venni és még ez sem garancia, hogy nem fog napközben munka közben cserbenhagyni. Az pedig igen bosszantó. Megtanultam inkább vegyen az ember tisztességes gépet drágábban és elkísér egy életen át. Persze ez is csak a ház körüli munkákra vonatkozik és nem arra, hogy iparszerűen használod. Átlagembernek átlaghasználatra makita/bosch 10-20 évig ki kell tartson. Ha nem dolgozni akarsz vele akkor elég a hyundai lux tools stb.. is. De akkor ne akarj vele dolgozni :)

2013. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már nem aktuális a kérdés. D végül akkor két éve gy ilyet vettem, 3,5J-os, 3 év garanciával, made in Blgium.

Nekem tökéletesen bevált: [link]

2013. aug. 30. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!