Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelház falának fúrásához...

Panelház falának fúrásához (tiplizéshez) mekkora ütőerővel rendelkező pneumatikus fúrókalapács ajánlott?

Figyelt kérdés
2 J-os már megfelelő, vagy nagyobb kellene?
2011. okt. 10. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Mármint a panel válszfalakhoz?

Fúrókalapács?

Én sima 3000 forintos kínai fúróval szoktam furkálni úgy, hogy az ütvefúrót is kikapcsolom rajta! Mint késben a vaj.... vagy fordítva.

2011. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Én is csak megerősíteni tudom az elsőt, a legolcsóbb teszkós fúró gyönyörűen viszi. Ne spilázd túl a kérdést. Kivéve persze ha napi nyolc órában csak fúrsz és tiplizel, akkor talán könnyebb egy erős géppel.
2011. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ez függ a furatátmérőtől és a furatmélységtől is.


Ha 6-10mm átmérővel és 60-100mm furatmélységgel számolunk, akkor a 2-2,5J elegendő.

2011. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen.

Igen.

Azért kérdezem, mert egy régebbi kérdésnél egyöntetűen le lett hurrogva az, aki azt írta, hogy egy 10-15eFt-os Bosch szintű mechanikus ütvefúróval már lehet panel falba normálisan lyukat fúrni.

Ezen én is csodálkoztam, hogy mért ne lehetne, de az igazat megvallva eddig még soha nem laktam panelban, ezért nincs tapasztalatom, hogy milyen gép is kellene hozzá.

2011. okt. 10. 09:32
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem akarok ipari méretekben furkálni, csak néha, alkalom szerűen ezt-azt felfúrni a lakásban.

Akkor ezek szerint ez jó lesz hozzá.

2011. okt. 10. 09:34
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Második vagyok, ezeket a válaszokat érdemes fenntartással kezelni, ugyanis itt az oldalon nagy divat ez, hogy ha valaki egyszer vett egy drágább gépet, az utána tuti nem fogja elismerni, hogy az olcsóbb is teljesen megfelel a célnak. De ha megkérdezel néhány ismerőst, milyen fúrót használnak panelban, a legtöbben csak sima ütvefúrót - mivel az is jó.
2011. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy,hogy valóban panel a lakásod,vagy házgyári elemekből épült. A kettő nem egyforma. Ha panel,akkor figyelned kell arra is,hogy ne a két panel közé fúrd a lyukat.

A panelek fala kb.1x1 méteres elemekből áll, a házgyárinál pedig egy fal egy elem.

Érdeklődj a szomszédoknál,hogy náluk mi vált be.

2011. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első két válaszoló bizonyára azaz embertípus, aki miatt szombat délelőtt elefántüvöltés szerű hangtól zajos a ház rendszerint.


Persze, h ki lehet fúrni azt a lyukat, akár egy heringgel is (via Gyalog galopp), de nagyon nem mindegy, h mennyi idő alatt.


Egy rendes pneumatikus fúrógéppel (amit lehet bérelni is, nem kell megvenni) egy sima 6-os furat kb 5s alatt elkészül. Ezekkel a barkácsgépekkel meg csak fúrnak, csak fúrnak végeláthatatlan időkig...


Nagyon nem mindegy ez, már csak a többi lakó szempontjából sem!

2011. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindegyik válasz hasznos volt.


A ház ilyen szokásos panelnak emlegetett 10 emeletes lakótelepi épület. Kívülről látszik, hogy nem 1x1m-es darabokból van, hanem sokkal nagyobb "kockákból".


Lenne még egy kérdésem:

Ha mégis megveszem a 2 J-os pneumatikus gépet, azzal tudok vésni is? Na, ne ijedjen meg senki, nem a panel falnak akarnék nekiállni. Azt ezzel szinte reménytelen lenne. Hanem családi házban csempét leverni, téglafalat bevésni csőnek, esetleg vékonyabb aljzatbetont. Szintén nem a házat akarom lebontani, csak kisebb ház körüli munkákra használnám. Ahhoz ez megfelelő lenne?

2011. okt. 10. 10:39
 10/15 anonim ***** válasza:
ha van véső funkciója, akkor igen, tégla véséshez elegendő.
2011. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!