Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lambériára 5 cm polisztirol...

Lambériára 5 cm polisztirol szigetelés (plafon)?

Figyelt kérdés
Félig tetőtérben lakunk (nem saját) és a "ferde" részek szerintem nagyon gyéren vannak szigetelve és szökik a meleg, hiába fűtök. Arra gondoltam hogy a fentlévő lambériára megbontás nélkül (kitudja mi van alatta...) 5 cm-es polisztirol (hungarocell, nikecell) szigetelést teszek. Megoldható szerintetek? Természetesen valahogy ragasztanám is majd dűbelekkel rögzíteném, aztán pedig jöhet a szokásos hálózás. Egyszerűbb megoldást nemtudok és mivel albérletben vagyunk ez még megoldható, csak a pontos kivitelezés érdekel hogy maradandó is legyen ha már csináljuk...
2009. okt. 27. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a menyezeten van ,még nem volt probléma vele.Ha nem párás a levegő akkor nincs gond mert nem légáteresztő.
2009. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy kültéri szigetelő rendszer. Beltérbe nem tanácsos alkalmazni, tetőtérben kifejezetten tilos is!


Tűzveszélyes.

2009. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A lambériára felraksz lécezést, a lécezéc közé üveggyapotot, rá párazáró fóliát (itt fontos hogy ragasztószalaggal megfelelően a csatlakozások le legyenek zárva) és erre gipszkartont amit glettelni festeni kell csak.

Nálad valószínűleg nem csak a hőszigeteléssel hanem a légzárással van a gond. A kifiltráló levegő sok meleget visz magával.

2009. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lambériának max alá javaslom,én is így csináltam É fekvésű

konyha lambériázását,alá 2cm hungarocell lapok kerültek.

Nagyon jó,sokat "fog" a hidegből,penészedés egyéb gondok eddig nem jelentkeztek.

2009. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!