Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik az olcsóbb, a Baumax...

Melyik az olcsóbb, a Baumax vagy a Praktiker?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közül a Baumax!

Ami olcsó az a sarki vasbolt!

Persze tudni kell, hogy mit hol lehet megvenni, de én eddig mindig mindent olcsóbban (néha fele annyiért) vettem kis üzletben, mint a multiknál! Eltekintve persze néhány vevőcsalogató akciótól.

Legutóbb hintához való kötelet kerestem a Praktikerben 400 Ft/m volt. Ugyanaz a kötél a helyi vasboltban 150 Ft/m. A csavarok, vasalatok, apró vasáru mind-mnd olcsóbb volt eddig kis üzletben. Az építőanyag meg a helyi tüzépen, főként nagyban.

2011. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz venni. Általában mindkettő elég drága, de vannak jó akcióik is.

A Baumaxban az építőanyagok nem vészesek. Egyik jó barátomék most építkeztek, sok mindent vettek onnan.

Nekem csőszereléshez múlt héten volt szükségem egy 25 mm-es csaphosszabbítóra. Mivel a Praktiker nálunk szinte a szomszédban van és mivel már este volt, oda mentem. Számítottam rá, hogy drága lesz, na de ennyire?! Az egy darab réz csaphosszabbítót valami 1300Ft-ért adták. Nem is vettem meg. Másnap elmentem a legközelebbi szerelvényboltba. Ez sem a legolcsóbb hely, de 300Ft-ból megúsztam. Hihetetlen hogy ugyan azt egy ilyen áruházban több mint négyszeres áron adnak!

2011. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írk konkrétumokat,várost,hátha vannak olcsó(bb)ötletek.
2011. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szöget, csavart ne innen vegyél nagyon drága. Építőanyagot sem, de WC csészét, kályhát, csempét ha akciós olcsón kapsz.


Szerszámokból is jó árakat lehet kifogni. Baumaxnál van árgarancia, arra figyelj, hogy azonos márka, típus esetén érvényes (a kiírt kedvezőbb árnál 10% olcsóbban adják oda neked)

2011. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szög, csavar tényleg drága. Meg egyéb szerelvények is.


Cementet, előre kevert zsákos esztrichet, vakolatot onnan vettük. Volt ami olcsóbb volt, volt ami nem volt drágább, mint a tüzép telepen.


Wc csészét szintén ott vettük. (Azóta jól fölment az ára ugyan annak a típusnak.)


Kályhát, pontosabban kazánt is néztünk ott, de valami irdatlan drága volt. Így megvettük ugyan azt a típust máshol sokkal olcsóbban.


Csempét is néztünk, de ami akciós volt az mind gagyi, ami tetszett is volna valamennyire az meg nagyon drága volt. Így csempeboltban vettünk olyat ami tényleg szép, közepes áron.


Szerszámból legutóbb egy "B" betűvel kezdődő márkájú ütvefúrót vettem. A Praktikerben pont akcióban volt, de még így is megkaptam ahhoz képest máshol 10-15%-kal olcsóbban.


Nekem ezek a tapasztalataim.

2011. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csavart, szerszámot és hasonlókat egyikbe sem szabad venni, semmire való minőségűek. ezeket rendes szerszám/alkatrész kereskedésben szabad csak megvenni.
2014. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!