Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szén-monoxid mérgezés gázfűtés...

Szén-monoxid mérgezés gázfűtéses házban is lehet?

Figyelt kérdés
Ezen veszekszünk a párommal.kertes házban lakunk,gázkazán van a pincében.és ha a lakásban lenne?
2009. jan. 2. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet.
2009. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

én is igy gondoltam,de erősködik!:-)

írjatok még,hogy tényleg belássa,hogy nekem van igazam.

2009. jan. 2. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ahol gázkazán van előfordulhat. Persze, ha hibás a készülék, nincs karbantartva és még a szellőzés sem megoldott. Akár a pincében is, hisz a szénmonoxid gáz nagyon aljas, színtelen, szagtalan. A pincéből is felszivároghat.
2009. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet! Mindenhol ahol égés történik hiba folytán kialakulhat nem teljes égés is és annak a terméke a CO. De hogy mindketten megnyugodjatok, szereltessetek fel CO riasztót és ha lehet akkor a kazán környékét derék magasságba. A szén-monoxid nehezebb a levegőnél ezért a plafonra szerelt érzékelő nem a legjobb megoldás, mert amikor elkezd sípolni az ember már lehet rég eszméletlen, legfőképp ha épp fekszik.
2009. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen kazánotok van. Zárt égésterű (turbós) kazánnál nem juthat a házba égéstermék, hiszen a készülék hermetikusan le van zárva a benti légtér felé.
2009. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hortobagyi ***** válasza:
Mostanság nagy divat a műanyag nyílászárók beépítése. Kit érdekel a hogy a gázüzemű berendezések nem lettek újratervezve. Elvileg a műanyag ajtókon lenni kellene automata szellőztetőnek. De legtöbbször ha van egyáltalán, fabatkát sem ér. Akár a lakásban akár a pincébe van a készüléked, gondoskodjál természetes szellőzésről. Magyarán,legalább egy 100 mm-es lyukat fúrjál. Emlékeztetőül. 1 m+ gázhoz 15 m3 levegő szükséges. + a biológiai levegőszükséglet. Számolj.
2010. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hortobagyi ***** válasza:

A legújabb rendelkezések szerint, nyitott égésterű kazánok,

átfolyásos gázos vízmelegítők zárt környezetben nem üzemeltethetők. Rövidesen beindul a gázkommandó és leszerelik az összes szabálytalanul, vagy be nem jelentett cserés készüléket. Az energetikai Tanúsítvány kiállításakor kérni fognak minden olyan adatot ami a gázkészülékekkel kapcsolatba hozhatók.

Tulajdonos, gázkészülék dokumentációi,tervező neve, engedélyező,kivitelező, műszaki átvevő. Jó mi?

2012. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Mindenki tudja, miért probléma a CO, talán sokan azt is tudják, hogy ez a

gáz, nem csak azért veszélyes mert mérgez, hanem azért is mert robban és

kevés szó esik róla, ha FŰTÉSRŐL beszélünk ez az ENERGIA, amit a hordozóból nyerünk, ezt kéne elégetni, majd égéstermékét HASZNOSÍTANI!!!!!!!

Persze nem úgy, hogy meghaljon a család, vagy úgy, hogy leégjen a ház, vagy elégessük magát a hordozót, amit még legjobban a gáznál tudnak

elérni, baromi sok levegővel, ami aztán ahhoz vezet, hogy a hiányzó levegő és a rossz égés miatt mégiscsak meghal valaki!!!!!!!

Hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a CO ne kárt okozzon, hanem hasznot hozzon, MELEGET!!!!!!!

A DOLOG HIHETETLENÜL EGYSZERŰ!!!!!! Kell egy jó HŐCSERÉLŐ, amit úgy hívnak, hogy K A Z Á N, amit sajnos nem lehet kapni, tehát csinálni kell!

MIT KELL TUDNI EGY JÓ KAZÁNNAK? Kevés levegővel, izzáson CO-t állít elő, pontosan annyit amennyire szükségünk van, majd ezt a gázt elégeti, szintén levegővel, pontosan annyi oxigénnel, amennyi a TÖKÉLETES égéshez szükséges!!!!!!Elértünk arra a pontra, hogy már CO nem marad, viszont CO2

lett belőle, ami majd F Ű T !!!!!!!

MILYEN ENERGIAHORDOZÓT HASZNÁLJUNK? A legegyszerűbbet, szénbrikettet,

LIGNITET vagy BARNÁT, vagy DARASZENET, a jó minőségű szén égése gyors, feleslegesen sok az energiája nagy része a kéményen távozik, ez a ház leégésénél hatékony!! A fa tüzelése lényegesen bonyolultabb, de ezt majd mások, esetleg szakértők leírják!!!! (Óvatosan jegyzem meg, a 'szakértő'

egy tág fogalom, én sem vagyok az, csak gondoltam segítek azoknak akik fáznak!!!!)

MIÉRT A SZÉN? A SZÉN "C" egy viszonylag tiszta anyag, azonnal elgázosítható izzással, nagyon kevés PRIMER huzattal és vele együtt az

IZZÁS vízből HIDROGÉNT állít elő, mert az OXIGÉNT az izzás hasznosítja!!!

A két gáz, az izzás fölé emelkedik, és összekeveredve, a hidrogén még kis mennyiségben elégeti a CO-t, GYORS_ÉGÉSSEL, így már a továbbiakban égés nincs, de fűtés sincs még!!!!!!!!

A kazán felső terében a meleg CO2 és a meleg NITROGÉN nagy csatát vív, a CO2 stabil anyag, nem ad OXIGÉNT a NITROGÉNNEK, ennek következtében az

atomok ütközései fokozzák a H Ő T, ez FŰT!!!!!!

A hőfok a két huzatszabályozóval beállítható, primerrel a GÁZ mennyisége,

szekunderrel az égés minősége, KÉK láng!!!!!

FÜST, KOROM nincs, takarítani sem a kazánt, sem a kéményt sosem kell, nincs kéménytűz, nem ég le a ház, nem robban fel a kazán, a kéményen hideg gázok távoznak, minimális CO2-vel!!!!!!!

Azt írtam nem vagyok szakértő, ez egy hetedikes tananyag volt, ez a

V Á R O S I GÁZ !!!!!!!!!!!! 06-30-711-8164 ha valami még érdekelné!

jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!