Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A petri csésze kibír sütőben...

[Reno] kérdése:

A petri csésze kibír sütőben 130 fokot?

Figyelt kérdés

Be kellene tennem egy petri csészét 130 fokba 5 percig. Aki nem tudja mi az, nem kell válaszolnia, egy üveg labor eszközről van szó ->


[link]


csak nem tudom eldönteni... köszi


2011. dec. 16. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, 130 fokon még nem olvad meg az üveg :D
2011. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beteheted, de ne előmelegített sütőbe tedd be, hanem hideg sütőbe, gyújts alá.. és a petri csészével együtt melegítsd fel a sütőt 130 fokra, majd 5 perc után ne kapd ki rögtön a forró sütőből, hanem zárd el a sütőt, várd meg míg kihűl (a csészével együtt) és úgy vedd ki.
2011. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A petri csésze szobahőmérsékletű műveletekre van!Nem hevítésre bepárlásra, arra van izzítótégely bepárlócsésze.
2011. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen azt tudom hogy mire van a petri csésze, de éppen nem szakszerűen akartam használni, kimondottan kiégethető gyurma van rajta, és el akartam kerülni azt hogy le keljen szedni róla :) őőő tudom hogy nem olvad meg, inkább az eltörésre gondoltam. Szóval nem érdemes előmelegített sütőbe rakni ;)
2011. dec. 17. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!