Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik variáció az energiataka...

Melyik variáció az energiatakarékosabb?

Figyelt kérdés

1. Energiatakarékos izzó - 4-5 óra folyamatos üzemelés, le-föl kapcsolás nélkül

2. Szintén takarékos izzó - összesen kb 1-2 óra üzemidő 3-4 le-fölkapcsolással?


2011. dec. 27. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem veszed figyelembe az izzo eletartamat, akkor szerintem a masodik takarekosabb. A le es felkapcsolaskor nem annyi energia veszik karba, legfeljebb rongalj az izzot.
2011. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan energia takarékos izzók amik fel le kapcsolásnál jobban eszik az áramot mint a hagyományosak. De az újabb fajta ledes izzók már akkor sem eszik annyira.
2011. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az energiatakarékos izzóknál a kapcsolgatás nem tesz jót, hamarabb tönkremennek, igaz ez is nagy mértékben függ a márkától. Jó márka pl. a Tungsram. Az új LED-es fényforrásoknál nem számít a ki-be kapcsolások száma, és elméletileg örök az élettartamuk, persze gyakorlatban ezek is tönkremennek.
2011. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szinglikiraly válasza:
általánosságban kb 20-30 percnél rövidebb időre nem éri meg lekapcsolni. mikor még alig világít kb 4* -ét fogyasztja a hagyományosnak. a LED az nem foglalkozik semmivel.
2012. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még ezelőtt legalább 5 évvel vettem 8-10 db Philips turbó csavart fénycsöves lámpát. Ezekből már fél év alatt is ment tönkre, de kb egy év után legalább fele elszállt, ami azt jelenti, hogy meghibásodott az elektronikája.


Azután a maradán 3-4 db még átvészelt pár évet és most kb. 5. évben ott tartok, hogy egyetlen Philips turbó csavart fénycső még most is kiválóan világít ezek közül.


Sajnos ennyire nem megbízhatóak a beépített elektronikák.

Szerintem mindegyikben az ment tönkre, mert a cső bírná, a példa szerint. Az elejétől mindegyik működik de máshol voltak használatban.


Azóta oda már meleg fényű ledes lámpák kerültek, de azokkal sincs rendben minden, mert jónéhánynak villog a fénye, erre utólag jöttem rá.


A ledes fényforrások elméletében és egyáltalán a fényforrások fizikájában, hatásfokában, energia takarékossági hatásfokában nagy vonalakban jól otthon vagyok de úgy látom, a gyakorlatban még nem igazán kaphatók azok a darabok elérhető áron ami minden követelménynek megfelel.


Szerintem sokkal inkább barkácsoló kedvű hozzá értő embereknek érdemes lehet külföldi netes alkatrész áruházakban különösen jó!! ..ledeket rendelni és házilag megbízható elektronikával és megfelelő érintésvédelemmel és hőelvezetéssel, esetleg melegedés érzékeny teljesítmény szabályozással -a hosszú élettartamért- megfelelőképpen összeépíteni, mint készen venni ilyesmit. Ezt mondom egyelőre. Lehet kapni már különösen kellemes sárgás meleg fényű és színű 10W-os led chipeket, ami közel 100W-os hagyományos körte izzó fényével egyenlő fényerőt biztosít.


Persze igen hamar el kell jöjjön az az idő, amikor már ezt a komoly gyártók is megépítik, stabil, villogás mentes fénnyel, jó hatásfokú ledekkel elérhető áron.


Még egy oldalt ajánlok, amihez már hozá szóltam a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..

2012. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!