Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » MTD 46/40 Láncfűrész. Tapaszta...

MTD 46/40 Láncfűrész. Tapasztalatok vélemények?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 16:43
1 2
 11/16 Lacika68 válasza:
38%
KB 5 éve vettem egy GCS 46-40 est.Eves szinten szedtem vele2-3 kocsi fat meg meg szoktam vele kuglizgatni is nem ritkan 40 cs-es fákat Eddigi hibai egyszer eltort a kuplung rugo,elszakadt a benzincsö,beranto korom elkopott mindegyikbol egy darab kelett jelentektelen áron csillag kereket tobszor es lapot lancot is tobszor cseréltem.egybe veve othoni hasznalatra az enyem bevalt neha a karburatoron kell álitani aztan mas semmi.Még valami vastagabb 40-50 cm es fak kuglizásánál sürün meg kelett álni mert melegszik es akkor az alapjárat elálitodik.
2015. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Lacika68! Én tíz éve vettem a Stihl-emet, minden évben járok vele fát szedni (évente kb 12 köb) amit odahaza ugyanezzel a géppel kazánméretre darabolok. Eddig két alkalommal vettem rá láncot, a kettőből az egyik lánc nem elhasználódás miatt ment tönkre, hanem fába belenőtt ácskapocs, illetve szegek miatt szakadtak le róla fogak. Ezen kívül semmit (értsd ahogy írtam, SEMMIT!!!) nem kellett rajta javítani, illetve cserélni. Ja, és nem addig megy amíg fel nem melegszik, hanem addig, amíg ki nem fogy a tank. És teszi ezt mindenféle állítgatás nélkül, a kis csavarhúzó, amit kaptam hozzá, azt sem tudom hol van. És ez még nem is a profi kategóriába tartozik a Stihlek között (MS230)
2015. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
27%
Kérdező! Még mindig jobban megéri megvenni az MTD láncfűrész, mint a 18 ezer forintos straus-t vagy redstormot. Tapasztalatból mondom, hogy vettem egy redstrom kínai gagyi fos ipari hulladék láncfűrészt 18 rongyért a tescoban. Amikor hazavittem, hogy kipróbáljam előtte ösze kellet rakni. Igen ám, de már itt voltak problémák, ugyanis a láncfeszítő tüske, ami belemegy a lapba nagyobb átmérő volt mint a lapon lévő luk. Visszavittem és egy valóban kedves eladóhölgy készségesen segített a problémában. Megnéztünk még 2 db. új fűrészt és azok is úgy mond gyártási hibásak voltak vagyis eladhatatlanok. Le is vették a polcról az összeset. Szóval, ha láncfűrészt akarsz venni inkább gyűjtsél hozzá még 10 - 20 ezer forintot és vegyél valami normálisat, aminek van rendes szervize is. Messziről meg fogod látni, hogy mi a gagyi és mi nem.
2015. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
11%
Ismerősöm esküszik az MTD - re . Hat éve vásárolt egy használtat 16 ezerért , eddig használta és most vásárolt egy új szintén MTD - t . A régit felújítja és nem adja el..... Elmondáda szerint : minden alkatrész filérekért beszerezhető , házilag javítható , minden évben karbantartja , benzincső csere kell de egy fél méter 200 ft és hasonló apróságok . Én más szerszámban Ole Mac párti vagyok , de meghallgatom mások véleményétis . Az MTD láncfűrésszel kapcsolatban megoszanak a vélemények . Egy használtat lehet , hogy vásárolok próba képpen .
2016. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
11%
Ez egy rakás szar,senki ne vegyen ilyet!
2016. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vedd meg.Ha te jobbnak tartod a komatsu klónoknál -hajrá.

TUTI BIZTOS ELŐFORDULÓ HIBÁK:Kuplung rugó törés-benzincső kikeményedés törés-benzincső átvezető zsugorodás benzinfolyás-benzinszűrő kosz áteresztése karburátor dugulás-tanksapka szétrepedezés-berántószerkezet törés-alapjárati problémák,membrán hibák-légszűrő gyors koszolódás por áteresztés-papírvékony láncdekni harmatgyenge fék.... ezek az általános gyakori gondok a teljesség igénye nélkül.Alkatrészt alig alig találni hozzá és vetekszik a nagy márkák áraival.Gyártanak ettől jobb gépet is a Kínaiak,érdemes tovább keresgélni.

2019. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!