Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek melyik a top 10...

Szerintetek melyik a top 10 láncfűrész márka?

Figyelt kérdés

Érdekelne az esetleges tapasztalat is ha van...

Ja és külön mi a véleményetek az Oregon márkáról? (természetesen láncfűrészre értem)


2012. jan. 31. 16:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10%
Érvelni kell, nem csak xd-ket írogatni!
2012. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 solo632 válasza:
42%

Sziasztok!

Egy kis tisztánlátás végett,és ez nem csak az én véleményem/német,holland és kanadai favágók szerint/először is a Makita megvásárolta a Dolmárt / [link] a Dolmár és a Makita egy és ugyan az. Stihl és Makita,a két céget kb.egy időben alapitották 1920-as években de amig a Dolmár tökéletesitette a gépeit amit természetesen a Stihl is folytatott a Stihl sokkal jobban ráfeküdt a reklámokra.Öreg német favágók elbeszélése szerint majdnem ingyen kapták a Stihl motorosfürészeket hogy minden fakitermelésen csak Stihleket lehessen látni.És itt visszatérek a véleményekre,azt mondták akkor,nem rossz gép a Stihl de a Dolmár közelébe se ér.A pár évvel ezelőtti megállapitások annyiban változtak /hivatásos favágók/,hogy a mai napig sokan dolgoznak az erdőn Stihillel de minőségi és folyamatos munkát csak a Dolmárral lehet végezni.Az alap kérdést én is feltettem nekik,a válasz egyértelmüen a Dolmár volt utánna hosszu szünet majd következett a Stihl,mikor a Husqvarnát feszegettem csak egy lemondó legyintés volt a válasz.Én 4-5 éve hoztam egy PS-6400-at ez a gép a az ötödik kamion fán van tul/egy kamion 26 erdei m3/és még egyszer sem mondta hogy fáradt vagyok pihenjünk és még 10 évig biztosan elmuzsikál,persze gondos karbantartás mellett.

2012. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
45%
stihl husqvarna jonsered oleo-mac solo partner miegymás
2012. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
42%
amióta megvette a makita a dolmárt azóta sokat romlott a dolmár minősége
2012. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
Husqvarna,Stihl.A többi mehet a fekete levesbe.
2012. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekünk Hitachi van. Eddig semmi probléma nem volt vele. Erős, megbízható gép. 1 év alatt (mióta meg van) 2 csillagkereket koptatott el. Tehát van használva rendesen. Amik voltak/vannak még:

-Partner: Garancia lejárta után 2 nappal besült a motorja.

-Garden Master: Garancia időn belül a főtengely már kotyog. Berántó széttört, apró kis rezgéscsillapító gumik kihullottak belőle. Éppen szervízben van.

-Red wood: Szintén főtengelyes, szintén szervízben. Külsőre nagyon hasonlít a Garden masterre. Egyébként mind kettő valami japán fűrésznek a koppintásai, persze gagyi anyagokból.

-Ikra: Ez egy jó kis fűrész volt. Egyedül a röppsúly része ment tönkre, folyamatosan forgatta a láncot, még alapjáraton is. Ennek a fűrésznek az lett a vége hogy a motorja egyszerűen elkopott. Fúratni nem lehetett, mert akkor már a hengerfal túl vékony lenne.

2012. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
60%
Stihlnèl sem mindegy hogy hobbi kategoriást veszel, vagy profi kategoriást. Ha a kis MS170 es tudná amit az MS 660 as tud, akkor mindenki csak azt vennè. A hobbifureszeket fák metszesere ès gallyfák vágására ajánlják.
2013. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Nomád74 ***** válasza:
78%
Hogy a husqvárnárá legyintenek csak a dolmár? Milyen brigád volt az?
2013. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Stihl,husqvarna,makita,dolmar,solo,jonsered,partner,MsCulloc az oregon inkabb lancokat es lancvezetoket gyart de abban nagyon jo(made in USA), lancfureszt en meg nem nagyon lattam
2014. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Fabók János válasza:
71%
a stihl ráadásul drágább mint a husi főleg ha megnézed pl.70cm3 s kategoriában az árkülönbséget. ráadásul nem ad 3 év extra garit mint a makita-dolmar....
2015. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!