Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek melyik a top 10...

Szerintetek melyik a top 10 láncfűrész márka?

Figyelt kérdés

Érdekelne az esetleges tapasztalat is ha van...

Ja és külön mi a véleményetek az Oregon márkáról? (természetesen láncfűrészre értem)


2012. jan. 31. 16:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%

Husquarna

Stihl

Makita

Partner

Hitachi

McCulloch

Oregon


Ezek mind vagy német vagy valamilyen európai gép, pl. a McCulloch eredetileg egy amerikai gyártmány, de megvásárolta a Husquarna. A Partner nagyon régi múltú gép, használtan van akár 50 éves láncfűrésze is majd kb 20 évig nem nagyon gyártottak. Eredetileg német gyártású, mint a Stihl. Később megvette az AEG, ami egy komoly német szerszám gyár mint a Bosch vagy a Hilti, de később ezt is megvette a Husquarna. A Partner régen ugyanolyan profi gépeket gyártott mint a Stihl, de mióta Husié azóta inkább hobbi kategóriás gépeket gyárt. De hobbi kategória ugyan úgy van Stihlben, Husiba is és a McCulloch is az, A makita az inkább a építőiparban jeleskedik mint az előbb emlittet bosch vagy hilti. A Hitachi szintén bár ott inkább gyengébbnek mondanám. Az Oregon, hogy milyen fűrészt gyárt nem tudom de azt igen, hogy a láncai első osztályúak. Nem mindegy, hogy egy gép kína, vagy kínában gyártják Stihl, vagy Husquarna licenszel. Az Einhel az viszont német csengésű de kínai gép.

2015. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Cápeti085 válasza:
Nekem van egy al-ko-m 2010es 2 éve nyúzom erdőbe nem csak gajjfába.Ha ée van az is vág de most vettem egy ma 210 az valahogy más.Olyan a különbség mint a 8 és a 16 szelepes motor között.Meg az alkonak vannak betegségei. Pl a levegőszűrő nem is tem minek van rajta.Illesztése kb 0! Na meg ezek a bovdenes gázok!Nevetséges!Minden amin bovdenes gáz van nem szabad megvenni.Rendszeresen hs kicsit beakad a lap a fába húzza a gázt volt h y is maradt azt szerelgettem fél órát az erdőben.No ilyen stihlnél bihtos nem lesz mert rudas toló gázos.Mondjuk a stihlnek meg az a olajszivattyú csre...pffff....viszont 2 ezres.Nem 3-5 ezrek.Makitára is látram 8 ezresér t olaj szivattyút.Makita kicsit furán van összerakva 1x-2x javítottunk.Stihen tetszik h a kuplunk befelé van.Alkatrészekben meg nem tartom soknak a 12-15 ezrest egy komplett hengerért pl. Alko ra is ugyan annyi a karbi mint a stihlre.Sőtt a lenkerék pl drágább is mert valami szarra csak egyben árulják.
2016. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem senki nem tudott 10 láncfűrész márkát felsorolni.Besült a mutatvány.Ráadásul nincs olyan márka aminek minden típusa toppon lenne ,innentől kezdve hajlamosak az emberek érzelmi alapon dönteni.Olvastam feljebb olyat,hogy garancián túl pár nappal besült a motor..és ezt a láncfűrész leminősítésére írta az ember...őt kell leminősíteni mert nem tud bekeverni egy benzint.2017 eladási lista topp 3 : 1 stihl - 2,husqvarna -3,straus és mondhat bárki bármit az emberek így választottak és pont ebben a sorrendben voltak a termékkel elégedettek is.Természetesen ez csak abból az adatokból állt össze akik vissza is jeleztek vásárlás után.Statisztikákkal lehet vitatkozni-csak nem érdemes.
2019. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Van egy ember aki erdőbe jár fát vágni. Na most ide a legjobb egy piacos KrafTech 58s spéci saját fejlesztésű hangtompítóval hogy senki sem hallja ha fát dönt úgy körülbelül vállmagasságban. Úgyhogy szerintem ez a legjobb láncfűrész, mert erős, ócsó, van hozzá akatrész, lehet szerelgetni és nem félti az ember ha elkobozzák vagy menekülés közben el kell dobni vagy ilyesmi. Szóval aki azt mondja hogy a husi, Stihl, meg az Oleo és társai a legjobb mert erdőre jár az nagyon buta vagy egyszerűen csak fogyatékos. Persze nekem is van például egy nagyon jó bevált Partner gépem de azt az istenért se vinném erdőre. :-D
2019. dec. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!