Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » újra divat a tömésház? Mert...

újra divat a tömésház? Mert egyik ismerősöm mondta hogy sokkal jobban szigetel mint a tégla és olcsóbb ( nem földre épülne) vagy tudtok még ilyen költség hatékony építkezési módokat mondani?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az a tömésház?
2012. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi az a tömésház? Ilyenről még soha nem hallottam.

Ha vertfalra gondolsz,az valóban melegebb,mint a tégla. De nem hiszem,hogy újra divatba jönne. Aligha van ma olyan szakember,aki megtudná építeni. Azt sem biztos,hogy van elég agyag hozzá. Nem lehet mindenből vertfalat rakni.

Még abban sem vagyok biztos,hogy kapnál rá engedélyt.

Amit kivitelezhetőnek tartok, a vályogház,ha megfelelő,jól szigetelt alapra épül.

2012. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
jó nálunk a tömés ház de ez kisalföldi tájszólás
2012. febr. 16. 21:40
 4/14 anonim ***** válasza:

'"A kérdező kommentje:


jó nálunk a tömés ház de ez kisalföldi tájszólás"


ÉS MI AZ A TÖMÉSHÁZ? Még mindig nem írtad le, csak azt, hogy tájszólás, de mire?!

2012. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az egész ház zsaluzással épül sarkain fa cölöpök sárból agyagból épül és szénát kevernek bele
2012. febr. 16. 21:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez vertfal ház.
2012. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nálunk tömésház
2012. febr. 16. 21:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A tömésház gyakorlatilag a vertfal. És simán el tudom képzelni, hogy újra divatba jön. Ha ráguglizol, már lehet találni néhány mestert, aki ilyeneket épít a modern követelményeknek megfelelően.

Mondjuk az Alföldön pont nem jó ötlet építeni, mert ha jön a víz, akkor menthetetlen, de biztonságos területen tökéletes. Nekünk is ilyen házunk van, igaz hogy még régi. És bizony hatalmas különbség, hogy a szuper divatos szigeteléssel ellátott házakban nyáron 28-30 fok van, nálunk meg a maximum a 25 volt, ami még épp kellemesen elviselhető.

2012. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve láttam Ceglédbercelen építés közben, fém zsaluval húzták a falakat, olyan volt a felület mint a tükör.Már kész van ha jól láttam kb 80 centis falai vannak:)) B@szhatják a hungarocellt!! Én vályog házat építettem igaz csak 60 centis falak vannak de így is nagyon jó.
2012. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Olcsóbb a "Tömésház" mint a sima téglás hungaroceles?
2012. febr. 16. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!