Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bérelnél-e napkollektort...

Bérelnél-e napkollektort (vásárlás helyett) egyedi melegvíz készítéshez?

Figyelt kérdés
Családi és ts.ház alkalmas napkollektor és a tartályok befogadására. Ott lakók válaszára lennék kíváncsi: ha bérléssel meg lehetne oldani a drága beruházás és tapasztalatszerzés nagy részét, csökkentenék-e emódon gázfogyasztásukat? (Azt kell eldönteni, elég-e napi 150-200 liter melegvíz fürdéshez, vagy fűtésrásegítést is készítettnél 3-5 m3/nap melegvízzel?)
2009. jún. 5. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:

A napkollektor megvásárolva SEM éri meg, akkor bérleti konstrukcióban - amely jellemzően több, mint a megvásárlás - meg pláne nem fogja megérni.


Ettől függetlenül a tudatos, környezetkímélő gondolkodásúak körében biztos, hogy találni lehet olyat, aki ezt bevállalja. Azonban az ilyen személyek hazánkban elég kis számmal vannak jelen...

2009. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

ugyan miért nem érné meg? Nézz meg egy vákumcsöves rendszert, 4 főre már kapsz 500ezer körüli áron. Mi az egy családi háznál, és kb 70%át a használati melegvíznek fedezi.

Ez a bérléses dolog ettől függetlenül hülyeség. Maximum részletre venni, de aki hitelt vesz fel az ...

2009. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Éppen ma fejeztem be egy 30 csövest,Igaz saját így kivitelezésben így kijött 300 ezerből.Amikor tárgyalni kezdtem a kereskedőkkel mind jött volna tervezni,kivitelezni így már a leányzó nagyon elcsúnyult mert 900 körül beszélgettek.Tipikus esete a veréb és a ló szar mesének.Érdemes az interneten utána nézni mert ugyan arra a termékre adtak árat 180 és 230 ezer forintra.Ha a 4500 ft gázárra gondolok és a mosó,mosogató gép víz előmelegítésére,csökkenni fog az áram számla is.
2009. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ceri ***** válasza:

Én bérelnék egy évre, hogy kipróbáljam. persze csak akkor, ha nem lenne sokkal drágább, mint amennyit most meleg víz előállításra költök. A fűtés is érdekelne.

De nem hinném, hogy ilyen próba a kölcsönzőnek ill. a kölcsönbe vevőnek is megérné.


Különben, miért kérded?

2009. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A bérlés mellett szól:

A kollektort magam teszem fel a tetőre. Ez a költségek jelentős hányada.

Ha nem felel meg, lemondom, visszaadom, olcsó tapasztalatszerzés. (a kereskedő saját érdeke szerint beszél)

Az adott típusról szerzek tapasztalatot.

Ha fűtési rásegítést (is) kiszolgáló rendszert gondolok kiépíteni, annak vásárlási értéke a millót veri.

2009. jún. 9. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:
21.41-es vagyok.Már egy hete megy hibátlanul napi 200L 60C-s vizet ad.Véleményem : Csak vákum csövest szabad venni és házilag szerelni különben az emberről a gatyát is leszedik.nekem pontosan 320e-be került de még15-öt tudtam volna spórolni ha figyelmesebb vagyok.Sokat spóroltam a meleg víz tartályon mert azt is irreális áron sózzák az emberre.A bérlésről az a véleményem hogy fel kell szerelni,ki kell építeni,illeszteni kell a rendszerhez,fizetni a bérleti díjat.Ha mondjuk bérleti díjként mondjuk 10ezret fizetsz havonta de csak 6ezret termel akkor soha nem térül meg,ja és bankot sem szabad közelébe engedni,mert gondoskodik ugyan erről.
2009. jún. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21.41-nek. Biztosan ügyes vagy, ha magad szrelted fel a vákumcsöveket a tetőre. Cak egy dolgot felejtettél el megosztani velünk. Hány cső, milyen tájolással és dőlésszöggel termel 200lit.,60C/nap teljesítményt? Ilyen napokon egyáltalán felhő sincs?
2009. jún. 15. 05:42
 8/9 anonim ***** válasza:
30 cső,a ház keletnyugati fekvésű,a vizet indításkor 22 fokról 60 fokra 7óra alatt melegítette fel.azóta a minden napi fürdéssel (3fő)plusz a mosógép,tartja a hőmérsékletet ha napos az idő,du 14óra körül már tejesen leáll.Most hogy befelhősödött ugyan ezzel a felhasználással 40-44 fok közötti a hőtároló.igaz alkonyatig,a külső hőmérséklet nem befolyásolja csak a napsütés,ez az eddigi tapasztalatom hogy télen mi lesz azt még nem tudom de úgy oldottam meg hogy a vizet elő tudja melegíteni a gázos vízmelegítőnek.A keringető 45W /óra DB-rendszerű, folyamatosan csak kb 3órát megy,kb 6-8ft /200l melegvíz napsütésben.
2009. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt45 fokos dőlésszög.
2009. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!