Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öreg diófa tuskójából ülőke?

Öreg diófa tuskójából ülőke?

Figyelt kérdés

Egy diófa ki lett vágva a telek közepén, a tűzrakó hely közelében. A tuskó bent van a földben. Arra gondoltam, hogy lefestem (van kb. 3 éves barna zománcfestékem, másra nem is merném már rákenni) és így lenne a tűzhely közelében egy remek kis ülőke.


Sajnos a fát már megtámadták a hangyák és kis járatokat fúrtak bele. Sebaj, van némi fáradt motorolaj is. Arra gondoltam, hogy azt beönteném a lukakba,meg átkenném vele a tuskót, így az megszívja magát olajjal, így sem a víz sem a hangyák nem zavarnák.


Az a kérdésem, hogy ha lekentem fáradt olajjal a fát, utána még rá tudok menni zománcfestékkel? Abból gondoltam, hogy ezt meg lehet csinálni, hogy a lenolajat, lakkbenzint ha bírja a zománcfesték, akkor talán az olajat is bírnia kell, mivel ugyanűgy alkán mint a lakkbenzin, csak kicsit sűrűbb.


Másnak mi a véleménye? Működni fog a dolog?


2012. márc. 24. 14:50
 1/4 dirtboy ***** válasza:

nem tudom hogy működni fog e úgy még nem csináltam de én a helyedben a tuskóból ki vágnék láncfűrésszel egy széket.

rendesen háttámla,4láb meg minden.

stihl bemutatós videón láthatsz ilyet nem nehéz elkészíteni.

2012. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a taácsot, de ennyire nem vagyok barkács virtuóz.


Jó lesz nekem a tuskóülőke. Az jó egyben kisasztalnak is, ha pl. szalonnát kell vágni a bográcsba.

2012. márc. 24. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz az elképzelés, csak az a baj, hogy a gyökerével nem tudsz mit kezdeni, azt nem tudod megvédeni, és bizony a hangya, szú egyébb kártevők a gyökerétől is simán megtámadják, és ugyan úgy elfog rohadni az egész.Persze egy-két évet kibír.
2012. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 claidheamohmor ***** válasza:
Az olaj le fogja dobni a zomácfestéket szerintem, de fára kenve a zománc amúgy sem lesz szép - bár ízlések és pofonok... esetleg ha valami fakonzerválóval próbálkoznál?
2012. ápr. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!