Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mosogató, mosogatógép és...

Tzorro kérdése:

Mosogató, mosogatógép és mosógép egy kiálláson? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Új konyhába a mosogató mellé tennénk a mosogatógépet, másik oldalra a beépített mosógépet. Megoldható egy víz/csatorna kiállással a dolog szerintetek?

2012. ápr. 10. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

meg...1*re amúgy is ritkán van használva mind3...


mi panel épületünkbe is így van megoldva....fürdőszoba+retyó víz ellátása plusz + kiállás a mosógépnek...ha a mosógép vizet enged addig nincs normális nyomás a másik 2nél ill ha a retyót lehúzod nincs normál nyomás a zuhanyzónál...retro panel :)

2012. ápr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Meg, csak 3 külön csap kell a kiállásra, hogy hiba esetén egyenként lehessen pl. leszerelni a gépeket.

A csatorna méretezésénél viszont figyelni kell arra, hogy bírja azt is, ha a két gép egyszerre nyomja kifelé a vizet, te meg még mosogatsz is.(Ritkán, de előfordulhat.)

A másik kiállást honnan vennéd? Szerintem az is ugyanabból a hálózatból jönne! Mindegy, hogy mennyivel korábban válnak szét a vízvezetékek (nyomás szempontjából szerintem nem oszt, nem szoroz).

2012. ápr. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megoldható.

A csatorna kiállásnál a mosogató alatti szifonnál be lehet vezetni a mosogatógép és a mosógép ürítő csövét. (Nálunk így van megoldva a mosogató és a mosógép egy 25 éves házban)

A víz kiállásból is elég egy,

Kell hozzá egy kombinált mosógépcsap és agy 2 utas elosztó.

A mosógépcsap egyik kiállására megy a konyhai csap, a 3/4-edes kiállásra a 2 utas elosztó, arra a mosogatógép és a mosógép.

Semmit nem kell hozzá bontani, elég mindegyikből az 1 kiállás.

Ha szerelni kell a mosogató csapot, addig elzárod a főcsapot.

Ha le kell venni valamelyik gépet, elzárod a kombinált csapot.

Ha csak 1 gépet kötsz rá, vagy kicsavarod a 2 utas elosztót, vagy teszel az egyik külső menetes részre egy 3/4-edes kupakot.

2012. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, egy hálózatról lenne az egész, de mivel teljesen új konyha kialakításáról van szó (most nem konyhaként használjuk), így "szűz" a terep, az egészet csak azért találtam ki, hogy ne kelljen annyi új kiállást, lefolyót, stb. kialakítani, mert mind-mind csak növeli a felújítási költségvetést. Köszönöm!
2012. ápr. 11. 10:56
 5/8 matchman ***** válasza:
35%
Vízügyi szempontból ki lett merítve a téma. A 3. válasz a legjobb, de a villanyról se feledkezz meg! Szerintem nem biztonságos, ha a villany esetében is úgy gondolkodsz, hogy "úgysem lesz egyszerre használva". Nagyon izmos ág kell oda. Jó, ha elvileg is elbírja az összes készülék egyidejű terhelését. Vagy még jobb lenne, ha külön kismegszakítókat tudnál eléjük tenni! Ha kifejezetten vizes szempontból kérdezted, elnézést az okoskodásért!
2012. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem okoskodás, sőt! Erre még nem is gondoltam, sima dugaljokat képzeltem el a gépekhez, és ráadásul egy szekrénnyel arrébb beépített sütő + főzőlap is lesz, akkor ezt megbeszélem a villanyszerelővel! Köszi!
2012. ápr. 12. 08:07
 7/8 anonim válasza:
34%
Érdekelne hogy a lefolyó dolgot , hogyan oldottad meg. Mi a konyhába szeretnénk berakni egy mosogatógépet. de a lefolyó dologgal bajban vagyok. létezik olyan szifon amibe két gépet rá lehet kötni? Jelenleg a mosógép van bekötve a mosogató alatti szifonba... és ebbe kellene bekötni gondolom a mosogatógépet
2012. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Nemrég költöztünk párommal egy társasházi lakásba ahol a fürdőbe van egy kombinált mosógép csap és rákötöttük a mosógépet a csapra megnyitottuk, akkor elkezdett csepegni a tekerőnél, majd amikor végzett a gép a mosással elzártuk és akkor is csepeget kb 4 órán át kb egy olyan evőkanálnyi víz csepeget ki azóta nem csepeg hogy nem nyitottuk meg. Kérdesem a következő lenne: Házilag szerelő nélkül hogyan oldjam meg a cserét csak a tömítőszelencét cseréljem ki kb800ft-ért vagy nyugodtan belekezdhetek a teljes kombi csap cserébe ami 2300 ft? Házilag melyiket egyszerűbb cserélni, én igazából teljesen új kombi csapot szeretnék ha már hozzányúlok várom a tanácsokat mire figyeljek oda a főcsap elzárásán kívűl.

Előre is köszi mindenkinek!

2014. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!