Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv mindenkinek. A kérdésem a...

Üdv mindenkinek. A kérdésem a következő lenne milyen észrevételeitek véleményetek van a belső szigetelésről. Én találtam egy Depron márka névvel futó terméket. Valaki használta már? Külső szigetelés nem megoldható mert MŰEMLÉK, sajnos.


2012. ápr. 14. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs más lehetőség, csak akkor használható a belső szigetelés, és nagyon oda kell figyelni a rétegek közötti kiszellőztethetőségre, mert különben brutális penészre lehet számítani.
2012. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

csak azért vagyok meglőve mert a videón semmi erre utalót nem mutat. http://www.youtube.com/watch?v=2A70oG6ipao&feature=endscreen..

de hétfőn felhívom őket.

2012. ápr. 14. 22:42
 3/16 anonim ***** válasza:

Persze, bolond lesz reklámozni, hogy a belső hőszigetelés kerülendő, mert jelentős falnedvesedési problémákat okoz...


Ha más lehetőség nincs, akkor azt kell használni, de nagyon okosan kell csinálni.

2012. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Belülről nem szigetelünk falat. Úgy is mondhatnám: TILOS!


Egyébként, ha műemlék az épület, akkor valószínűleg vastag falazattal készült (40+cm) így nincs is szükséged a falak hőszigetelésére.


Amit érdemes megnézni:


- födém (a legtöbb esetben itt megy el a belső hő jelentős része


- nyílászárók (sztem nem kell magyarázni...)

2012. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az a baj hogy egyszerűen nem tudok már mit csinálni 50nm-es lakásunk van 2 szobás ez egyik szobába van cserépkályha s konvektor(új) is, műanyag ablakok belülről ügye a műemlék miatt , s igy is télen ment a cserépkályha s a konvektor is ismerős körökbe jóformán kiröhögtek hogy cserépkályha mellet használok akármilyen más fűtést. ezért gondoltam hogy valami szigetelést kéne csinálni. a falak jéghidegek télen nyáron. nyáron még jó mert hűvös a lakás.
2012. ápr. 15. 09:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a fűtéssel van a gond? Gondolom évente átnézeted, ahogyan azt kell, a legutóbbinál mit mondtak rá?
2012. ápr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ilyen vastag falak mellett tökmindegy az a pár centi szigetelés, amit felraksz. No meg ha nyáron hűvös van, akkor egyértelmű, hogy nem a szigeteléssel van gond. Valószínűleg a kályha sz@r. Nézesd meg inkább azt egy hozzáértővel.
2012. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a kályhát megnézetem valószínű újra kell rakatni. de igazából avval van szerintem a gond hogy alulról nincs szigetelésem sőt lehet hogy beton sincs azt mondták a házban lakok (50 éve itt laknak) hogy a mi ház részünk s még vagy 5, istálló :) volt. akkor valaki tud valamit arra hogy mi a legjobb megoldás hogy hogyan szigeteljek alulról vagy egyáltalán hogyan tudnám meg hogy van beton e vagy sem. eddigieket is köszönöm.
2012. ápr. 15. 13:18
 9/16 anonim ***** válasza:
Például ha sok por száll fel a padló réseiböl akkor vsz nincs alábetonozva. Ez esetben egyszerűen betonoztassátok le. Arra mehet a szigetelés, és rá a padló.
2012. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az aljzat szigetelés igen költséges dolog.


Fel kell bontani a padlót, legalább 30-50cm mélyen kitermelni a töltőanyagokat, majd szerelőbeton, vízszigetelés, hőtükör, hőszigetelő úsztatóréteg, aljzatbeton, burkolat rétegrenddel visszaépíteni.

fontos, h ne csak lefelé, de oldalirányba a lábazat felé is szigetelni kell!

2012. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!