Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elrontottam a szekrényt...

Elrontottam a szekrényt mázoláskor. Hogyan tudnám kijavítani?

Figyelt kérdés
Eléggé csúnya volt már, gondoltam neki állok újrafesteni a szekrényt. A csiszolást fúrógépbe fogható csiszolóval csináltam, de az sajnos annyira lecsiszolta, hogy néhol az egész festék lejött róla. Viszont a fát nem tudja eltakarni a festék, ugyanolyan érdes marad. Hogyan lehet ezt az érdességet megszüntetni?
2009. jún. 26. 08:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan mit szeretnél, hogy-hogy érdes marad? Lakkfestékkel festesz, és teljesen sima felületet szeretnél, mint mondjuk az ajtók, vagy páccal festesz, és szeretnéd ha átlátszana a fa erezete? Mivel előzőleg is festve volt, felteszem, hogy most is festékkel festesz, akkor pedig kell egy első alapozó réteg, azután egy réteg festék, amit ha teljesen megszáradt, dörzspapirral (közép finommal) át kell dörzsölni, kézzel, úgy, hogy ha megsimitod szép sima felületed legyen, utána portalanitod, majd jöhet a következő réteg festék. Igy szépnek kell lennie, akár matt, akár fényes festékkel dolgoztál. Remélem segitettem, további jó munkát!
2009. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!