Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell simított, nem...

Hogyan kell simított, nem porló beton járdát készíteni?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél, akiket sajnos már nem tudok megkérdezni róla, olyan betonjárdák voltak, amelyeknek a felülete egészen sima volt, szögekkel bepöttyözve, hogy ne csússzon. Én is ilyet akarok csinálni.


Nem volt rajta betonfesték, de így sem porlott amikor seperték. Szüleim szerint cementet szitáltak a végén a még meg nem kötött betonra és azt simították el, de nem biztosak benne. Ismerősök nem tudtak ezzel kapcsolatban okosat és az interneten sem találtam erről semmit.


Valaki szakmabeli tudna erről pár szót írni? Internetes források is érdekelnek, ha valahol lehet erről olvasni.



2012. júl. 25. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok szakmabeli, de a kicsit már megkopott (15 évvel ezelőtti) gyermekkori emlékeimben nekem is ilyesmi él, hogy alaposan átszitált sódert kevertünk be, és kicsit hígabbra amit jól lehetett folyatni a fa keretbe. És a végén rászitálni (szúnyoghálón) cementet.

Sőt, a sarkát is ilyen cement+víz keverékéből álló masszával kentük ki. (Igaz az kirepedezett már.)

2012. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én glettelt betonként ismerem. Pár éve csináltattam járdát, nekem is ilyen. Jó, csak kicsit joban csúszik télen! Idősebb kőművesek még megtudják csinálni!


A frissen elsimított beton felületét szita segítségével (szúnyogháló is jó) vastagon megszórják cementtel amit egy vasalónak nevezett simítóval elsimítanak [link] , majd mikor a víz nagyrésze leszárdt róla, akkor rámennek bütykös hengerrel és a szélét is lehúzzák.

2012. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Közben kerítettem egy kőművest aki szintén ezt erősítette meg és azt mondta még, hogy újabban adalékanyagok segítségével is csinálnak ilyet.

2012. júl. 25. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Változnak az idők!
2012. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Topcy666 válasza:
milyen adalék kell hozzá
2016. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Az én nagyszüleim házának is ilyen a tornáca, de azt a már szinte márványi keménységű sima betonfelületet, a mai cementekkel nekem nem sikerült elérnem (utólagos rászitálással és elsimitással.)

Hiába alkalmazzuk ugyanazt a technikát, ha nincs meg hozzá az akkori minőségü anyag.

2019. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!