Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vizesköszörü építése házilag...

Vizesköszörü építése házilag fúrógéppel hajtva?

Figyelt kérdés
Egy nagyon egyszerü kis köszörüt szeretnék építeni. A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy menniyre lenne működőképes. Szóval tizes menetesszár lenne a tengely aminek az egyik végére tennék kettő nagy alátéttel anyával egy vizeskövet (persze kihézagolva valamivel). Másik végére meg egy csuklót amit fúrógéppel hajtatnék. A tengely kettő kifúrt anyába futna egy deszkán. Nagyon sufni ötlet? Amúgy ezeken a köszörüköveken valahogy jelzik a finomságot, durvaságot mint pl. a csiszolópapirokon?
2012. szept. 25. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A vízeskövet nemde lassan kell hajtani?
2012. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, A fúrógépen állítható a fordulat.
2012. szept. 25. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
"Jók" az ötleteid,jó helyre is írtad(barkács kategória)viszont a baleseti sebészetre már most kérj beutalót!!
2012. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg is tudod indokolni, hogy miért?!
2012. szept. 25. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sufnituning. Én nagy híve, és gyakorlója vagyok az ilyen otthoni csináldmagad dolgoknak. Amit leírtál, az szerintem teljesen működőképes. Gondolom, nem ipari célokra kívánod, használni, arra meg, hogy egy kést, vagy egy ollót megélezz vele, tökéletes. Csak bátorítalak.
2012. szept. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne úgy, hogy a fúrógép csapágya oldalirányba ne legyen oldalirányba terhelve, és vedd figyelembe, hogy az ipari célú, soktízezer forintos fúrók kivételével mind letérdel, ha két percig kell lassú fordulaton pörögnie. Valamiért alulméretezik a fordulatszám-szabályzót. Nekik ez nem tudom miért, de megéri.


A csapágy-tehermentesítés másik csapággyal oldható meg úgy, hogy a fúró felfogatása kismértékben áthelyezhető, ill. a fúróba befogás után húzod meg a fúró felfogatóit. Szerintem ezerszer jobb lenne egy több ékszíjas nagy áttétel, esetleg egy valahonnan kioperált csigahajtás, tetszőleges bontott villanymotorral, például a harmadik szomszéd lerobbant kenyérsütőgépéből (elég általános, hogy erősebb a motorja, mint a mechanika anyaga, és van egy jó kis motorod apró fogasszíj-tárcsával...

2013. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na! Zárójel...
2013. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!