Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül egy új gázkazán...

Mennyibe kerül egy új gázkazán első beüzemelése, amikor pecsételik a garanciális papírt? Mennyibe kerül egy radiátor felszerelése, beüzemelése?

Figyelt kérdés

Alapból 1 év a kazán jótállása, a beüzemeléstől számítva.

Mennyivel kell többet fizetni azért, hogy ez 2 év legyen?

És van-e ennek értelme? Mármint még többet fizetni a 2 évért. A kazán FÉG gyártmány. Összesen 5 radiátor van.

Csak munkadíjak érdekelnének. Köszönettel.



2012. okt. 25. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hívj föl egy szimpatikus szervizt, és kérdezd meg.
2012. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éve 7 ropi volt a "beüzemelés" + a termosztát bekötése.(Baxi,kombi parapetes).

Én személy szerint nem látom értelmét a "plusz~garancia" vásárlásnak,ha gond van,az "kijön" az első pár hónapban.

2012. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves 1# : ez nekem is eszembe jutott.
2012. okt. 25. 14:07
 4/14 A kérdező kommentje:
nyomdasz63, köszönöm!
2012. okt. 25. 14:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Négy éve hét ropi? Na ne kamuzzál már!
2012. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Írjam a szegedi "baxis" nevét,és telefonszámát? Megkérdezheted tőle!


Amit csinált:

-Rákötötte a kazánra a(sárga,EU-szabvány csővel) a gázt,szivárgást ellenőrzött.

-A csomagban lévő,kb.1,5m-s(220V-s,villásdugós) vezetéket bekötötte a kazánba.

-Az általam kiépített termosztát vezetékét bekötötte a kazánba.

-Feltöltötte a rendszert vízzel.

-Elindította a fűtést.

-Kipróbálta a meleg víz funkciót.

-Műszerrel mérte a relék működését,a kapcsolási feszültségüket.

-Pontról-pontra magyarázta a működést,az esetleges problémákat,és megoldásukat(pl. gáz,víz,áramszünet).

-Kitöltötte a garancialapot,számlát írt-(sajnos,már nincs meg,pedig beszkennelném).

2012. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos,nem olcsó dolgok ezek...

Egy éve vettünk új tűzhelyet(Elektrolux-kombi):ilyen:

[link]


Kértük,hogy a csomagban lévő,-Pb-gázhoz való fúvókákra cserélje ki a beüzemelő szaki a benne lévőket. Ez kb 10 perces meló volt+5 perc a tűzhely megismertetése,magyarázása,+garanciapapír+számla kitöltése....ez összesen 12ezer volt!!!

2012. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk utána annak a hét ropinak. Négy éve 25% áfa vissza visszafelé 20, az 1.400, marad 5.600ft. Volt ugye 22% nyereségadó, az 1.232, maradt 4.368ft. Nem azt kérdőjeleztem meg hogy mit csinált vagy nem csinált meg mert ez a dolga, hanem azt mondom hogy aki - mindazt amit leírtál - megcsinálja 4.368 forintért, és még el is kocsikázik hozzád, az egy balek. Láttam már én is érdekes dolgokat a fusikirályoknál, de ne akard itt beadni hogy hét rugót fizettél egy garanciális beüzemelésért papírozva, számlázva és becsületesen megcsinálva!


Azt hiszik az emberek, hogy aki itt kérdez az totál hülye, pedig csak szeretne tájékozottabb lenni! Kedves kérdező, a kérdésedre a válaszom min. 15.000ft, de az előző válaszolónak is azt tudom mondani hogy a fúvókacserére a 12 reális (vagy átlag) ár.

2012. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2 éve számlával, kiszállással volt 10eFt...


Utolsó! Ne próbálj vállalkozással kapcsolatos dolgokba belemenni, ha nem értesz hozzá!

2012. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Számomra teljesen hihető, hogy ami 4 éve 7000.- volt, az most 15000.-

Nem hinném, hogy nyomdasz63-nak bármilyen érdeke fűződne ahhoz, hogy kamuzzon. Én kérdeztem, ő válaszolt. Neki ennyi volt, akkor. Pont.


Ennek ellenére megfogadtam #1 válaszát, telefonáltam.

Valóban 15-öt mondott a pacák, de: mivel ez nem Pest, hanem Bpest határától 20 km(!), ezért fel sem ajánlotta magát, de fejből mondta, ki az, aki a faluban ezzel foglalkozik. Ezen kívül elmondta, hogy garanciális bekötést ő csak akkor végez, ha minden a helyén van, víz, gáz bekötve, rendszer feltöltve. Namost nekem ilyen nem kell, mert még a radiátorok sincsenek felszerelve, csak a kiállások vannak meg. Gondolom nyomáspróba, mifene.

A radiátorok felszerelésére 15000,-/ darabot mondtak.

(ami már önmagában felháborító)

Ez ugye 5x. Ezután jönne a kazán beüzemelés, legyen 15000,- plusz járulékos dolgok, úgymint sárga gázcső, termosztát, szűrő. Ja és az osztó bekötése is.

Rögtön 120-150-nél vagyunk. (minimum)

Hát ezért kérdeztem...

2012. nov. 1. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!