Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokcsiszoló (flex) -nak a...

Sarokcsiszoló (flex) -nak a első fej részébe, ahol az áttételhajtás van, milyen zsír kell? Folyt.

Figyelt kérdés

Merthogy ha jól tudom,úgy van a fogaskerék kenése,hogy használatkor megolvad a zsír,és ahogy döntögetjük munka közben ide oda a gépet,úgy folyik benne a zsír,és ken.

Tehát van e típus,vagy számjelölése a zsírnak,vagy bármilyen kenőzsír is jó,és kb. mennyi kell bele?

Kösz...



2012. nov. 4. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A zsír nem folyik ide-oda! Max az olaj, de oda nem az kell! Hőálló grafitos tökéletes! Ja és ne tömd tele, csak kend be vele, különben lefogja a gépet!
2012. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kb. egy hónapja raktam össze a soginak a 2000-s Skilt. Fogaskerék~pár + csapágy csere volt.


Lehet kapni kimondottan szöghajtáshoz kifejlesztett zsírt. Olyan kinyomható műa. patronban van,mint pl. a szilikon,vagy a tömítő akryl.


Nem olcsó,1400 ft körül volt a 400gr.

2012. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen gépzsír megteszi.
2012. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Végén már a tepsi aljából a disznózsír is jó lesz:))DDD

Köszönöm eddig!Metabo,elég jó gép,nem akarom elcseszni.Régen Original Flex-et raktam össze sima kenőzsírral,és végülis jó lett úgy is.

2012. nov. 4. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Grafitos zsírt NEEE !!!

Annyira megnő a tapadás a fogaskerekeknél,hogy leég a motor 2 perc alatt!

Csak is, kizárólag tiszta gépzsírt,..ha lehet hőállót..,és egy teáskanálnyinál nem kell több bele.

Ne nyomd tele!

2013. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A BOSCH zsírról van tapasztalatom. Olyan az állaga mint a langyos akácméz. Ragacsos, de inkább nagyon sűrű olajra hasonlít, mint zsírra. Érezni a szagán az EP adalékot, olyan a szaga mint a hajtómű olajé, vagy a LZS2 EP zsíré.

A MOL LZS2 EP zsírja azonban nem elég lágy. Az első bekapcsoláskor lepörög a fogaskerékről és zörög a gép, mit egy kerti traktor.

2015. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok


A BOSCH zsír erős szálhúzó tulajdonságot mutatott. A Palma-tex ragasztóhoz lehetne hasonlítani.

2015. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!