Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a multifunkciós fúró/csavarozó készülékről? Tudnátok esetleg jobbat ajánlani?

Figyelt kérdés

Black and Decker MT143K Itt a leírása: [link]

A férjemnek venném karácsonyra, de nem igazán értek hozzá. Esetleg tudnátok valami hasonló Makitát ajánlani? Vagy mást? Max. 30 ezer forintot szánnék rá, a B&D 27 ezer forintba kerül. Előre is köszönöm a segítséget!


2012. nov. 26. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

tipikus barkácsgép, de a multifunkció nem igen jó, mert a fúró meghibásodása miatt a hozzá vett egyéb berendezés is kiesik a használatból

ezt ajánlanám de kicsivel több. van valami akció, de ahhoz regisztrálni kell az oldalon; keress márkaképviseletet és kérdezz akció felől.

[link]

[link]

utóbbinál van ahol láma is van hozzá.

2012. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Bár kicsit húzós az ára, de a Makita lesz szerintem a nyerő! :)
2012. nov. 28. 10:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem. Most láttam az OBI katalógusban Skil akkus fúró csavarozót 2 akkuval és kofferrel 17.000 Ft-ért. Szerinted a leírása alapján ez jó lehet? 18V-os. Duplahüvelyű gyorstokmány: 13mm. Elektronikus fék. Fúrókapacitás fában: 28mm, acélban 10mm, Csavarozási kapacitás: 8mm. Üresjárati fordulatszám: 0-400/0-1100 fordulat/perc. Max nyomaték: 36Nm. 1,2 Ah. 18V.
2012. nov. 28. 11:55
 4/5 anonim válasza:

Szerintem a baj az lehet, hogy csak 17 ezer. Persze, mindenki szeretne mindent színes üveggyöngyökért megszerezni. :) de egy jó szerszámgépnek - főleg, ha akkus -, azért ára van.


A Skil amúgy nem rossz barkács márka, a Bosch vásárolta fel, direkt azért, hogy legyen egy ilyen minőségi irányvonala is az ipari minőség mellett. Ugye a barkács az, amit 1-2 munkaára szánsz, aztán előjönnek a hibái, az ipari meg az, ami évekig kitart, nyüstölés mellett is.


Amit én ajánlok, maradva az akkus vonalon:


Barkács: [link]


Ipari: [link]


Ipari #2: [link]


Persze ezeknél is van jobb, de említetted, hogy 30k-nál többet nem igen szánsz rá. Egy komolyabb Bosch vagy Milwaukee szerszám a 100 ezret is eléri, s még csak nem is túl különleges.


Az utolsó szerszámnál már kapsz extrákat is, ami elég szép karácsonyi ajándék, ráadásul Makita, nem holni Black & Decker vagy Skil, a középső is egy szett, akkus lámpával, kofferral, töltővel, szintén Makita minőségben.


Obi-t és Praktikert egyébként én elkerülöm, mert bár van ott minden kacat, igazából eladni szeretnek, nem értékesíteni. :) Azaz, csak vegyél minden szemetet, aztán a többi nem számít. Én is így jártam a saját B&D csavarbehajtómmal: karácsony előtti akcióban vettem, aztán egy szekrénysort nem tudtam összetenni vele, mert már lötyögött a tokmánya, 8-asokat írt le a fúróhegy vége, a töltője sem kompatibilis semmivel... brrr.

2012. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Teljesen igazad van, a férjemnek rengeteg gépe van, és mindig mondja, hogy napi használat mellett messze a Makiták bírják a legtovább. Csak azért gondolkodtam el azon, hogy valami olcsóbbat veszek neki, mert ez a gép most nem melóhoz, hanem itthonra kellene. Ráadásul nem szoktunk ilyen drága dolgokat venni egymásnak karácsonyra. Viszont az is igaz, hogy az eddig "elfogyasztott" akkus fúrók árából már simán vehettünk volna egy jót... :) Remélem most összejön. Még egyszer köszönöm a tanácsokat!
2012. nov. 30. 04:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!