Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kilátástalan helyzetben...

Kilátástalan helyzetben vagyok! Ti hogyan oldanátok meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron egy autóbaleset következtében mindkét szememre teljesen megvakultam. A balesetet követő fél évet otthon kellett töltenem, amíg rendbe jöttek a sérüléseim és megtanultam pár alapvető dolgot, vakon is véghezvinni. Most már úgy érzem, hogy itt lenne az ideje újra kiszabadulni a lakásomból. Ahhoz, hogy boldoguljak a mindennapjaimban, szükségem lenne egy hű társra, aki mindig mellettem lenne. Mivel egy vakvezető kutya számomra túlságosan is drága (plussz még allergiás is vagyok rájuk) ezért ezt az űrt egy Ariete Briciola robotporszívóval tölteném ki. Azért esett erre a modellre a választásom, mert Anti-ütközés érzékelőkkel van felszerelve, ezen kívül a 67,6 dB - 69,4 dB hangerő egész hangos arra az esetre ha nem találnám meg (nem látom). A 33 cm / sec - os sebesség meg pont elég nekem, hiszen vak vagyok. Ráadásul mialatt kísér utamon még fel is takarít. - Így még ilyen hátrányos helyzetemben is tudok környezetemnek segíteni -

Viszont a biztonságom még mindig nem garantált. Mivel mostanában sokkal következetesebben és előrelátóbban kell megterveznem az életemet, így ezt a szempontot is figyelembe kell vegyem. Én így elsőre egy Total Trimmer multifunkciós kerti készüléket terveztem a tetejére barkácsolni, mert az 1100 fordulat percenként bőven elég hogy megvédjen, akármilyen rázós is a helyzet. Plusz 0,46 Kg-jával elég könnyű hasonló legális fegyverekhez képest.

Szerintetek maradjon a Total Trimmer, vagy inkább másban gondolkodjak? Dizájn megoldásként én egy Plüss gyermekpárna (panda)-ban gondolkodom. Számításaim alapján ez pont a megfelelő méret. Így mikor egy kiadós séta után hazaérve meg akarom majd állítani egyből tudni fogom, hogy a plüssmaciba, vagy a Total Trimmer-be nyúltam-e bele, mert az előbbi hihetetlenül puha.


Szerintetek ez kompenzálni tudja majd a vakvezető kutya hiányát?


[link]

[link]

[link]

Összesen 110970Ft -


Ti milyen összeállítást használnátok egy kutya helyett? Árat is kérek!

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. nov. 25. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Hárman sem értettük, mit szeretnél. Szerintünk a balesetben elvesztetted az agyadat is, ezért sürgős orvosi ellátásra szorulsz.
2012. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerelj rá gépágyút.
2012. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz képest, hogy vak vagy, elég jól tudsz ide írni! És ha választ vársz, akkor olvasni is.
2012. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%

utolsónak : VAkon is lehet használni a gépet, képernyőolvasó programmal.

Amúgy én se értem mit írsz...

2012. nov. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Mii? Kutya helyett porszívó? 2x elolvastam az egészet, de úgy látom, más se érti nemcsak én...
2012. nov. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy kedves ismerősöddel menj sétálni. Ez nagyon gáz! És reklámnak se jó, Teleshopos cuccokat inkább ne vegyél :)
2012. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A humor topikban elment volna, itt már annyira nem mókás. Gondolom nem vagy vak, vagy ha az is vagy, ezt abszolút nem gondoltad komolyan. Ne raboljuk már egymás idejét, van aki tényleg kilátástalan helyzetben van. Legközelebb humor topic. Minden jót Neked, kérdező!
2012. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Neked a szemeiden kívül az agyad is megsérülhetett abban a balesetben.
2012. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem szerencsétlen azt akarja tudni, hogy egy ilyen kiválthat-e egy vakvezető kutyát, illetve a Total Trimmer elég-e az élete megvédésére. Nem mellesleg van vakoknak fejlesztett Linux, üzenem a kevésbé tájékozott válaszolónak.
2012. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ez baromira nem vicces...
2012. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!