Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen károsodás ér egy...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Milyen károsodás ér egy fűnyírót vagy egy rotációs kapát amikor oldalra döntik, az olaj miatt? Na és miért éri a károsodás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult évekkel ezelőtt. Visszafolyt az olaj a karburátorba,szét kellett szednem,és nullára kitakarítani...pedig csak a kést akartam levenni köszörülni.

Még a kipufogóba is ment. Elb...tam.

2012. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zsolt75 ***** válasza:
100%
Így igaz,, összefolyik az olaj benne és ilyenkor takarítani kell. Szétszedni összerakni és izgulni , hogy nem e maradt ki semmi :-)
2012. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

karburator alatt a porlasztot ertitek?

minden benzines kertigepnel ez van? a 20 evesnel is, legyen az rotacios kapa, funyiro, lancfuresz, fukasza?

2012. dec. 17. 14:31
 4/12 zoli17 válasza:
100%

a 20 éveseknél nem, mert 2 ütemű. nincs benne külön olaj.

4 ütemű tud ilyet csinálni.

a láncfűrész fűkaszát amúgy is forgatod használat közben, szerintem a kérdés ezen részét te sem érted :D

amúgy meg a lánfűrészek a mai napig 2 üteműek, annak akkor lesz baja, ha nem keveredik az olaj a benyával.

2012. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a kaszaknal es a lancfuresznel nincs kulon olaj? mert 2 utemuek? ezekszerint annakidejen a 601 trabantban sem volt kulon motorolaj? bocs ha egy kicsit analfabeta vagyok a dologban, de csak most keztem a "szakmat" :) es probalom nem tonkrevagni a dolgokat.
2012. dec. 18. 15:06
 6/12 A kérdező kommentje:
volt egy briggs rotikapank, kb. 1991-1994, abba jart kulon motorolaj. 375-os
2012. dec. 18. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokan selejtezik ki a négyütemű fűkaszákat, mert árokpartot kaszálnak vele. Az olajteknőben félrefolyik az olaj. Ilyenkor megszűnik az olajnyomás, a vezérmű egyes részei kopnak, ez miatt. A dugó nem sül meg, mert a henger kényszerólajzásos.
2012. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
milyen az a kényszerolajjozás? ha egy minimális olaj mégis fröccsen a jó helyre?
2012. dec. 21. 15:12
 9/12 anonim válasza:
vana blokkba egy fogaskerék azt hajta a másik kettő és ez a fogaskerék felcsapja a dugóhoz, a csapágyakhoz az olajat. a gyűrűk pedig lehúzzák a felesleget
2014. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem írják. Árokparton, lejtőn nincs kenése a motornak és szép csendben tönkremegy a nyíró 2 év alatt mintha 20 év alatt használódott volna el.

A szomszédom most cserélte le a 2 éve vásárolt - általam is irigyelt- Briggs gépét elektromosra mert a szerelő megmondta neki hogy sajnos ez van az új is tönkremenne ilyen jellegű terepen.

2016. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!