Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen patkányfogót készítsek?

Milyen patkányfogót készítsek?

Figyelt kérdés

[link]

Hasonló patkányfogó van felállítva a kamránkban, 3 db, és már egy hete. De akármilyen csalit teszek bele nem megy bele a patkány. Valakinek ötlet?



2013. jan. 8. 10:41
 1/7 gr. Shadow ***** válasza:

1. Nem megy bele mert:

-nincs patkány

-érzi a szagodat (ez esetben mosd el gumikesztyűben állítsd fel újra)

-gyanús neki a csapda


Ötletek:

- csokoládé mint csali

- Hagyományos csapódó patkányfogó

- papírgurigás fogó (nagyobb a helyigénye)

2013. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a pincébe jutott be patkány.

Hangriasztóval nem is próbálkoztunk, mert jó ismerős többet is kipróbált, egy sem hatott. A tárgyak árnyékolják a hangot, a patkány meg bujkál.

A lecsapóssal próbálkoztam, de csak egy idő után találtam egy lecsapódottat, fogás nem volt; aztán semmi. Feltehetően kerülték a rossz tapasztalat után.

A fényképen levőhöz hasonlót kaptam kölcsön, azzal próbálkoztam - sikertelenül. (A kölcsönadó is így járt vele.) Többféle csali -répa, krumpli, kukorica, szalonna, macska száraz és nedves táp- egyike sem hatott. Álcáztuk is - aljára homok, a rácsokat összesároztuk, rongyokkal letakartuk.

Aztán rááldoztm pénzt és egy kétkamrás élve fogót (olyasmi, mint a fényképen, de van egy "előszoba", amiből kijuthat), ezt is álcáztuk és csalinak kukoricát tettünk be. Bár nem olvastam a használati utasításban: először az "előszobába" tettük a csalit -keveset, hogy ne lakjon jól-, harmadik napra megette, addig nem hiányzott belőle; legalábbis észrevehetetlen volt. Aztán tettünk mind a két részbe, először az előszobai fogyott el, aztán néhány nap múlva bent voltak a csapda részben. Néhány nap múlva még egyet fogott, azóta semmi, de nincsenek is.

2013. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egérfogóra nálam a sajt és a tepertő vált be legjobban, gondolom, a patkány ízlése is hasonló.

A sajtot néhány nap után cserélni kell, mert megszárad.

Lecsapós fogóval már több alkalommal is fogtam patkányt.

2013. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha Budapestről van szó, akkor:

[link]

5. Patkánymentes állapot fenntartása

"...sem a lakosságnak, sem az intézményeknek, üzemeknek nem kell fizetniük a patkánymentes állapot megőrzési munkálatokért, sem az esetlegesen kialakuló fertőzöttség felszámolásáért."

2013. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos barátom,ha pár patkányról van szó akkor azokat megfogod hamar, akár csapkodossal is.Ha viszont sok van, csapdákat elfelejtheted mert csak egyet,egyet fogsz vele meg.Totálisan csak a rágcsálóirtó csalétkekkel tudod őket kiirtani.

Nekem volt 2 csapkodós 3 áldozattal.1 élvefogó 2fogással aztán semmi.( pedig kimostam a csapdákat)

Kihívtam a Bábolna biosokat is, nagynehezen kijöttek kiraktak egy rahedli patkánymérget és azt mondták majd jövünk egy hét múlva.Azóta is jönnek.

Két hónapon keresztül minden irtószert megettek amit kitettem,utána már észrevettem kipusztulóban vannak.

A storm a tuti, meg valami Szlovén kékszínü irtószer.

Ez a mutatvány nekem 20000-be fájt. SOK SIKERT!

2013. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én nem tudom lehet, hogy hülyeség. De nálunk a szomszédban volt egy rakás patkány (szerencsére hozzánk nem jöttek át). Ők is próbálkoztak mindennel de nem nagyon volt hatása. Mérget nem raktak ki mert sokk háziállatuk van és nem akarták, hogy bajuk essen. És egy tanyán élő csávó azt javasolta nekik, hogy fogjanak be egyet élve szúrják ki a szemeit és engedjék el. Nem tudom, hogy ennek köszönhető e De a patkányoknak 3 nap múlva nyomuk se volt és azóta sincsen.
2013. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam ehhez hasonló módszerről, de esetleg akkor fogom alkalmazni, ha minden kötél szakad.
2013. jan. 19. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!