Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy xy nevű hegesztőm...

Frankief kérdése:

Van egy xy nevű hegesztőm csak tönkre ment. De van egy trafóm csak arra nincs rákötve az elektródafogó és a testkábel. A kettőből szeretnék egy használhatót összetákolni. Honnan tudnék bekötési rajzot letölteni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól írtad:tákolni! A donor trafóról semmi technikai adatot nem írtál, és mivel nem vagyunk gondolat olvasók segíteni sem tudunk.Ha véletlen az a trafó egy másik hegesztőből jött akkor esetleg bele lehet applikálni. Egyébként nézd meg az 505/.... szakmai számot az mond -e neked valamit.
2013. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fúróferkó ***** válasza:

Nem akarom a "tákoló" kedvedet elvenni,de el kellene már felejteni ezt "felmegyekanetreletöltöm"és megoperálom az asszonyt.Nehéz elképzelni,hogy neten minden ökörségre van egy recept,"bekötési rajz".Egyébként a témában tényleg segíthet, ha nem bekötési rajzot keresel,hanem tanulmányozod a villamosgépek tantárgy különleges transzformátorok fejezetét.

Ott tárgyalják a hegesztő trafók elméletét.

2013. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tákoló kedvét elvenni nem fogod. Szerintem semmit nem kell elfelejteni mivel ezért is van az internet, hogy ami ismeretlen arról megtudhatsz valamit. Lehet te ilyen okos vagy, hogy mindenhez értesz hát örülj neki. A barkácsolás erről lehet a közelébe se állsz az ilyen dolgoknak, mert nem szorulsz rá vagy mit tudom én... Negatív vagy. Na látod ezért tar itt ez az ország mindenki csak okoskodik. Ahelyett, hogy mindenkihez kedvesen vagy legalább pozitívan állnál inkább keress más hobbit
2013. jan. 12. 15:48
 4/8 fúróferkó ***** válasza:

Sajnálom,hogy nem veszed észre a válaszomban a segítőszándékot.Azt hiszed, ha csak a te internet internet és mobitelefonofüggő,tápos korosztályod létezne a földön,akkor sokkal előrébb tartana "ez az ország" ?

Megnyugtatlak, az internet előtt és mielőtt te megszülettél is volt élet a földön.

2013. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Segítek 1 picit az 505-ös szakmai szám a VILLANYSZERELŐ.Ezt sem és sem a 2. válaszoló nem b@sztatásból mondja. Gondolom ismered azt a viccet hogy mi a különbség a feszültség alatt álló és feszültség mentes vezető között? Semmi, csak a fogása! Ezzel arra akarunk utalni hogy bedobsz 1 "trafót" hogy jó e bele? Milyen trafó? Régi Nokia töltője, szokol rádió adapter, esetleg villanyvasút modell trafója? Mert ez mind mind az. Legalább külméretet adtál volna meg viszonyításnak. De akkor sem tudjuk a primer és szekunder feszültséget,a huzal keresztmetszetét az áramsűrűséget. Soroljam még?

Ez 1 szakma, az elektromosság meg nem játék. Ha szeretsz barkácsolni ha nem. Kicsit kapcsolódik csak de leírom. Gondolom a híradókból hallottál már kiégett házakról ahol a tűzoltók általában megállapítják hogy elektromos zárlat okozta. Csak azt felejtik el hogy az ilyen hálózatokat az esetek 95%-ban házilag "barkácsolták". Mert tudod mindenki villanyszerelőnek születik:(((

Villszer.

2013. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A negatívizást láttam benne és látod ki is bukott belőled én hoztam ki belőled! Honnan veszed, hogy én az a korosztály vagyok? Sajnos ilyen réteg is van amit leírsz. Hidd el én megvagyok internetnénkül is meg is leszek, de jó dolognak tartom, mert rengeteg hasznos információt lehet begyűjteni akárki akármit mondd. Lenne is kit megkérdeznem, mert ismerek egy jó hegesztőt, de mivel elköltöztem otthonról talán túl messzire így nem tudok kihez fordulni.


Kedves w3dzz!


Neked meg teljes mértékben igazat adok ez így van sajnos! Tisztába is vagyok vele, de én semmit nem akarok leégetni meg felgyújtani ne aggódj :D Nem vagyok villanyszerelő nem is leszek ezért tettem fel kérdést. Nem is egy hegesztőt akarok építeni csak van egy hegesztő ami füstöl ha bedugom és van egy régi trafó ami jó csak nincs rákötve az elektródátfogó és a testkábel. Semmi adatot nem tudok róla, mert valami ruszki cucc szétszedtem teljesen a burkolaton sehol nem találtam semmi adatot. Úgy gondoltam, hogy a kettőt össze lehetne hozni.

2013. jan. 12. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Hy!

[link]


Na ha van egy trafód akkor ,bemész egy hegsztéstechnikai boltba és ott tudsz venni az elektódafogódhoz jó csatlakozást,hogyha ezt úgygondoltad hogy a trafóra rákötöd akkor a villanyász boltban tudsz venni csatlakozót .Most a trafód az hegesztőtrafó?

Vagy csak egy sima trafód van?Mert azt úgy önmagában nembiztos hogy működni fog mert akkor csak egy fokozatot fog tudni ha hegesztésre akarod használni és ez vagy túl erő vagy túl gyenge lessz bizonyos melókhoz.

ha rám halgatsz akkor add le a trafót méhtelepen és 30ezerért már nagyon jó straus invertert tudsz venni(apród.hu,expressz.hu hírdetik)nekem is ilyen van és nagyon jó,és odaveri a drágább gépeket és sokkal jobb mint egy tákolt trafó,vagy akár használtat is nézhetsz 10 ezerért a neten,a réz kilója1200ft szal egí nagyobb trafóból simán kijön 5 kg szal egy picivel megpótolod és már vehetsz egy kész gépet használtan.

A [link] oldalon van olyan ami elektronikus hegesztő,azok már jobb technológiák mit a hagyományos réztekercsesek.

üdv!

2013. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azért de az előző válaszolók biztosan gazdagok hogy mindent megvesznek,mimndent szakembnerrel csináltatnak.

Én szerelést simán netről tanultam,jó n em villanyt de azt kell hogy mondjam hogy többet tudok holmi szervízes embereknél.

Engem érdekelt a dolog,utánanéztem kellőképpen és megcsináltam mert precíz vagyok és nem holmi kontár.

Ennyi!!!

A kérdező is ha már egy jó választ kap aki szakszerűen leír mibndent és tudja követni akkor nem lessz zárlat,ergo:nem lessz lakás tűz amivel a statisztákat növelnénk.Amúgy nem a házi barkácsok gyúlladnak a legtöbbet hanem a kínai mínőség az önygulladós. :)

2013. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!