Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri falfestés: Pasztell...

Beltéri falfestés: Pasztell színt szeretnénk, kevertessük, vagy fehér + aquacolor színező?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva költözünk az új lakásunkba, előtte kifesteném. Mivel a költségkeret alacsony a berendezés miatt (is), mit tanácsoltok? Kevertessek, vagy egy világbarna-fahéj szín el tudok érni sima színezővel és fehér héra beltéri festékkel?


Illetve mennyire jön ki 25l festék, ha kevertetem?

Ez az árnyalat lenne a cél:

[link]


Hálásan köszönöm!



2013. jan. 15. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Otthoni keverésnél valahogy sosem lesz olyan. Szerintem minta alapján válassz és kevertesd ki profival.
2013. jan. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is arra szavazok, hogy az üzletben kevertesd ki. Nem sokkal drágább, de az olyan színű lesz, amilyet szeretnél.

Az otthoni keverentyűk legtöbbször foltosak lesznek.

Szép szín!

2013. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Az előttem szoloknak részben adok igazat az egyik,hogy mindenképpen olcsóbban jössz ki a szaküzletben készre kevert színnel amit színkártya segítségévek ki tudsz választani.Az otthoni keverésnél sem lesz csíkos,foltos ha keverő szárral fúrógéppemegfelelő odeig
2013. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kunu lenke ***** válasza:
ideig kevered.A színt amit választanál az árban egy közép kategória kb a 14 literes 12000Ft ami 100-120 m2-re elegendő 1x-i kenéssel.Kérdés,hogy jelenleg milyen színű a falad mert általában ezt a színt már 2x-i kenéssel oldható meg a teljes fedéshez.Egyébként az otthon kevert gazdaságtalan mert 250ml és 500ml kiszerelésben lehet kapni aqcolor színezőket és az sem 2 forint és a maradék színezőt nem veszik v8ssza ha bontott hiányzik egy-két ml belőle ráadásul legalább 3 színből tudnád kikeverni az 500ml az min 2000 Ft 3x= 6000 Ft+ a vödör festék 5500 Ft= 11500 kb.Remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zsolt75 ***** válasza:
Mindenképp kevertesd szaküzletbe. Egyrészt mert házilag az egész mennyiséget egybe kellene keverni, hogy egyforma legyen. Arról nem is beszélve ha később kell javítószín és esetleg nincs akkor sosem keversz még egyszer olyat.
2013. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hallgatok rátok, köszönöm a segítséget!


Mindenkinek ment a pozitív.

2013. jan. 15. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a szín azért nem egy sima kis pasztel szín.A metlaki az az.Normál belső /értem: alap :héra,tilatex,diszperzit,stb,15l vödör, /falfestéket,ha te ,ha a boltban keverik ilyen erősre .Úgy le fog foltosodni,csíkozodni,hogy csak figyelsz / !!!!

Azok a falfesékek amik elbírják ezt az erősséget jó drágák:kb5-6e-ft/5liter. 8-9m2 -re . De ezek készre kevertek ,olyant választasz amit akarsz. Jó a Héra,Dulux,Poli-Farbe, utolsó a legolcsobb!

SŐTT .Ha véletlen Mész alapu a meglévő fal akkor azt ,le kell csiszolni vagy átglettelni,mert lefoltosodik. Erős színek nagyon érzékenyek!!! még ha mélyalapozó van alatta akkor is!!!

2013. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy 68 nm-es panellakásról van szó, ami most fehér. Tehát most akkor gyárilag színes festéket vegyek, vagy kevertessek? Tudnátok linket adni minőségi, de olcsó ( ez a legfontosabb szempont ) festéket lehet kapni? A polifarbe úgy tudom magyar, de marha drága (1l 2000ft ). Őszintén szólva a keret 15 rongy, amiből kb 80nm-t kell kifestenem. Mit gondoltok, kivitelezhető?
2013. jan. 15. 19:58
 9/12 Zsolt75 ***** válasza:

Van gyári előrekevert szín - ez az olcsóbb megoldás.

Van olyan , hogy szín skálárol kevernek neked - ez majdnem dupla annyiba kerül.


Viszont eszembe jutott , hogy egy festő barátom mutatott egy színskálát, amelyiken az arányok is fel voltak tüntetve.

Értem ez alatt, hogy volt egy szín és oda volt írva 1 rész piros , 2 rész sárga stb stb.


Ebből lehetne a legolcsóbban kikeverni és állítólag ő is ezt használja.

2013. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-vagyok . 15-böl a Tilatex 16l/vödör kb 130m2 -re 1-rétegben.Ezt az üzletben,vagy magad a boltban vásárolt legolcsóbb pasztával kicsit beszinezed és ennyi. De a sima mészt is lehet ezekkel a pasztákkal színezni,az a legolcsóbb.Veszel 1 zsák 0,6-1,-éves meszet ,azért öregebbet,hogy ne fogjon annyira,azt felhigítód vízzel beszínezed és mehet a mutatvány.
2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!