Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a teendő ilyenkor azon...

Mi a teendő ilyenkor azon kívül, hogy villanyszerelőt hívok?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam kicserélni a lakásban az egyik villanykapcsolómat (már többször csináltam ilyet), de az egyik vezetékben lévő fém szál (gondolom alumínium, ezer éves) kb. 6-8 cm, kicsúszott a burkolatából. Ez akkora darab, hogy már nem tudok lefarikcsálni a műanyagból, mert a fém szál vége már a falban van. Lehet ezt a helyzetet házilag megoldani, vagy mindenképp szerelő kell hozzá? 28/N

2013. jan. 18. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha szerencséd van, akkor fent a dobozban (ahonnan a kapcsolóhoz jön a vezeték) még van annyi, hogy le lehet húzni a kapcsoló bekötéséhez ... ha nincs szerencséd, akkor ezt a vezetéket ki kell húzni, és újat fűzni be ... szerintem ne állj neki, főleg ne áram alatt
2013. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zsolt75 ***** válasza:
0%
Ha vissza tudott csúszni akkor azért megvan még az a szál :-) Előbb mindenképp áramtalanítsd,keresd meg a kötődobozt és próbáld meg visszatolni a szálat a szigetelésbe. Ne faragj el belőle, mert akkor fogy ! Ami becsúszik az előbb utóbb ki is csúszik :-) Ebben gondolom egyetértünk :-)
2013. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem visszacsúszott,hanem az alu vezetékről le töredezett a szigetelés.
2013. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Házilag ideiglenesen azt tenném, miután áramtalanítottam...


Hogy ha még kilóg annyi, hogy megtoldjam, akkor toldanám. És ezt a toldást, meg ahol nincs az aluvezetéken burkolat, azt alaposan körbeszigszalagoznám. Aztán a többi már egyértelmű... Úgy már csak elér a csavarokig.


Ha nincs a toldáshoz vezetéked és lejjebb húzni sem tudod, akkor bolt vagy szerelő....

Arra mindenképp vigyázz, hogy aluhoz csak alut toldj, mert réz+alu nem szokták egymást szeretni...!


Ja, toldani meg ügyesen, szét ne csússzon és ne legen laza, mert ha lazán érintkeznek ezek a dolgok, ott szokott bibí lenni.


Na de nem vagyok szerelő, ráadásul én is nő vagyok, úgyhogy befejeztem, vigyázz magadra! :-)

2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
se nem visszacsúszott, se nem letöredezett a szigetelés... ahogyan én értelmezem, kb 6-8 centire a végétől az alu drót a szigetelés belsejében eltört, és a szigetelésből csúszott ki az a 6-8 centis alu darab... véleményem szerint hívj egy villanyszerelőt, mert ha még alu mint ahogy írtad, akkor az új réz vezetékkel való pótlás is macerás...
2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5#5 nálad a pont.
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zsolt75 ***** válasza:
24%
Házilagosan semmiképp ne toldozgass. Hívj szerelőt inkább. Olcsóbb mint egy lakástűz utáni felújítás.
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Felette levő kötődoboznál kell cserélni, kihúzni-behúzni új alu szálat és kész. Áramtalanítás után pofon egyszerű, nem kell szerelő 5 ezerért!
2013. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zsolt75 ***** válasza:
41%

Jaj de nagy duma... és a hölgynek van otthon komplett szerszámkészlete és egy pár tekercs vezetéke és toldó elemek meg fűzőszál... meg egy hogyan legyünk 1 nap alatt villanyszerelők kézikönyve...


Ez is egy szakma !


Ostobaságokat ne írjunk már...

2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem olyan bonyolult...

Ha tényleg a kapcsoló fölött van a doboz, nem esetleg több kanyarral távolabb, mint elő szokott fordulni néha, akkor dobozban megállapítani, melyik két szál megy le, a töröttet kihúzni felfelé, az ép alsó végéhez hozzásodorni és leszigszalagozni két új szálat, és felfelé behúzni a régivel az újakat. Utána oda kötözni, ahová a régiek mentek.


Na jó, persze, ez szakembernek negyedórás munka, aki nem érzi magát biztosnak, az inkább szánja rá a pénzt.

2013. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!