Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a teendő ilyenkor azon...

Mi a teendő ilyenkor azon kívül, hogy villanyszerelőt hívok?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam kicserélni a lakásban az egyik villanykapcsolómat (már többször csináltam ilyet), de az egyik vezetékben lévő fém szál (gondolom alumínium, ezer éves) kb. 6-8 cm, kicsúszott a burkolatából. Ez akkora darab, hogy már nem tudok lefarikcsálni a műanyagból, mert a fém szál vége már a falban van. Lehet ezt a helyzetet házilag megoldani, vagy mindenképp szerelő kell hozzá? 28/N

2013. jan. 18. 12:43
1 2
 11/14 Zsolt75 ***** válasza:

Persze nem bonyolult.... Egy pörköltet se nehéz elkészíteni, de aki még sosem csinált lehet nem sikerül neki. :-)



Nyilván aki egy kicsit ért a dologhoz vannak szerszámai és ügyes , az meg tudja oldani szerelő nélkül is.

Nem akarom megbántani a hölgyet aki kérdezett, de valószínűnek tartom, hogy ennyire nem jártas a dolgokban.

Bár ha a kapcsolókat is cseréli akkor lehet, hogy tévedek :-)

2013. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha már a kapcsolónál lévő vezeték is 1000 éves(ahogy írta) akkor gondolom a többi sem fiatalabb. Tényleg nem nagy dolog kicserélni 1 kapcsolót meg néhány méter vezetéket. Semmi probléma! Majd nokedli szaggatás közben megoldja. Eszméletlen a magyar ember barkács készsége! Kigyullad a ház,megrázza az áram nem számít! Megspórolt 1000 forintot!

Hajrá gyerekek! Drótozzatok!

Villszer.

2013. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenki válaszát. Egyébként így visszaolvasva a kérdést, elég hülyén fogalmaztam meg, azt nem írtam, hogy az alumínium darab letört, a falból meg nem nagyon mertem húzgálni, nehogy nagyobb bajt csináljak. Holnap jön a villanyszerelő. :-) És még egyszer mindenkinek köszönet!
2013. jan. 18. 21:32
 14/14 anonim ***** válasza:

# 9/13 Meglepődnél ,hogy egyes nők milyen felkészűltek. Nagynéném 67 éves és van neki asztalos lakatos villanyszerelő kézikönyve és pár szerszáma napi szinten csinál valami hülyeséget magának munka mellett. Közben varr hímez rejtvényt fejt...

Persze szakma, de a villanyszerelő 3-4ezer forintos óradíjat kér felénk így inkább kitanulja az ember.



Kérdező

Egy villanyszerelő boltba menj be és mond ,hogy szeretnél kérni egy csokit meg vezetéket. Utána elmesélheted mi történt és biztos segíteni fognak ,ha nem sok a vevő. Én férfi vagyok ,de mindig tudtak újat mutatni is mondani ami fillérekből megoldotta azt amire én 10 ezreket szántam..

2013. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!