Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzines láncfűrészek közül...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Benzines láncfűrészek közül melyeket ajálnátok?

Figyelt kérdés
Oregon, Straus austria főleg az utóbbiban gondolkodom 2,4LE kb. 450mm vágóhossz. Mi az az automatikus olajozás, az minden láncfűrészen van?

2013. jan. 28. 15:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Szia


Szinte mind tudja már.

Oregon az a láncvezető?

2013. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Zsolt75 ***** válasza:
64%
Én csakis márkásat ajánlanék. Azokhoz 20 év múlva is lesz alkatrész.... nem okoz gondot a láncvezető vagy a lánc pótlása ha cserélni kell. Sokkal strapabíróbbak, ritkán kell javítani. Stihl, Husquarna. Ezeket a látszólag olcsó cuccokat el kell felejteni. Gondolom nem egy alkalomra vennéd, hosszútávon meg csakis a minőség az ami megéri.
2013. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 szokratesz ***** válasza:
54%
sthil-husquvarna-dolmar (makita) esetleg Partner.Minden más csakpénzköltés feleslegesen.
2013. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 attila2013 válasza:
83%
sthil. husvarna ezek a legjobbak legmegbízhatóbbak !
2013. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 kunu lenke ***** válasza:
38%
Szia.Tapasztalatom alapján és a többiekkel egyetértve én is az előttem szolokkal értek egyet !!
2013. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

az első válaszadónak: az oregon a láncvezetőjére volt írva, a márka nem volt feltüntetve vagy nem vettem észre, a legutóbbi Tesco vagy Baumax reklámújságban.


a többieknek:

A Starus-hoz tuti nem lehet kapni alkatrészt?

Ha lehet szakavatott emberek írjanak ne márkanévtől "elkábultak".

Állítólag kétütemű motor és kétütemű motor között majdhogynem 0 a különbség.

2013. jan. 29. 15:04
 7/29 A kérdező kommentje:
2013. jan. 29. 15:11
 8/29 szokratesz ***** válasza:
66%

Elég szakavatott vagyok 25 év fűrész használattal?

Az első fűrészem eyg sthil 051-es volt.Ez egy fekvőhengeres robosztus dög 17kg volt feltöltve lappal lánccal. A következő egy Hq 281. A mai napig megvan (22év). Lap, lánc csillagkerék, egy kuplung szett volt az eddigi össze alkatrész igénye. Még a gyertya is eredeti. Pedig erdőre is járt elég sokat. ma már "csak" kuglizik, meg évente 10-20 veszélyes fa kivágás.

Hogy kontrasztos legyen, a közelmúltban a szomszédom vett egy nevesincset. Hallottam, hogy majd megbolondul úgy tutul a fűrész. Megnéztem....egy gyümülcsfaágat akart levágni a zsír új fűrésszel. Elkértem tőle, hogy megnézzem. Mondtam neki, hogy életlen a lánc. Mondommegélezem ha gondolja. Gondolta. Hát mit nem mondjak...a 10 perc használattól kettő szem félig el volt szakadva. Olyan "kemény" anyagból volt a lánc hogy a reszelő egy tolással vagy 2 mm vitt le a fogból. Kicsit megnézegettem, katasztrofális minőségben van összerakva. Visszaadtam neki, és mondtam,hogy egyszerűbb lenne a ha kitenné az út szélére csak tűzzön rá egy ezrest akkor talán elviszi valaki.

S azt mondta valaki, hogy a kétütemű motorok egyformák????


Azért lásd be, hogy ez a kijelentés baromság. Akkor a verhovina ugyanolyan mint egy yamaha dt50? Max a működési elv az ugyanaz, de az anyagminőség az már nem.

Gondolj bele, egy fűrész az élete nagyrészét 3/4-nél nagyobb gázállásban "éli" le. Egy bimbiacél csapágy egy órát nem bír ki ilyen terhelés mellett.

Nem vagyok márkamániás de annyira gazdag sem hogy évente vegyek egy fűrészt (angol közmondás adaptáció).

2013. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
ezek mennyire jók: einhell, güde, makita, ryobi, sparky, hitachi
2013. jan. 29. 15:36
 10/29 A kérdező kommentje:

otthoni célokra kell, tehát nem akarok 100 ezreket adni, az tetszett a strausban hogy osztrák, majdnem német.

meggyőzőnek tünik a mondanivalód.

2013. jan. 29. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!