Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felpontozlak. Vízikerék,...

Felpontozlak. Vízikerék, vízenergia hasznosítása?

Figyelt kérdés

Ilyen vizikereket szeretnék. A tengely egy 12v-os motort hajtana.

1. kérdés: Miből csináljam? Minél könnyebb annál jobb.

(Al csatorna? Vagy azt lehet forrasztani?)

2. Milyen méretben csináljam? El kell bírnia a 12v-os motort

3. Milyen áttétet használjak, hogy ha lassú is a tengely, gyorsan hajtsa a motort?

Nem folyón / patakon lesz, hanem egy tartály lesz felette, abból megy majd rá a víz. Ötletek?


Köszönöm szépen. Ha kész leszek beszámolok róla. ;)


2013. febr. 20. 20:26
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
A lényeg kimaradt: A motor generátorként lesz használva,
2013. febr. 20. 20:28
 2/39 anonim ***** válasza:

[link]

picit körbe kell nézni neten és annyi mindent lehet találni.

Alumínium csatornát lehet hegeszteni,keményforasztani,forasztani,de nem muszály a forrasztásban gondolkodnod mert vannak kétkomponensű fémragasztók is ,popszegecsek amivel megoldhatod az illesztéseket.Szerintem a te esetben az a legjobb ha minnél nagyobb az átmérője annak a keréknek,kikéne kisérletezned hogy mekkora elég a motor meghajtásához.Amúgy csinálhatod vasból is ha normáálisan van kivitelezve meg csapágyazva mert végülis az a lényeg hogy könnyen forduljon és ebben nem számít hogy miből készül ,szal akár fából is csinálhatod.

Az áttéteket megtudod oldani szíjjal és külön motorfelfogatással,különböző méretű szíjtárcsákat lehet venni a tengelyvégekre és így variálhatsz az áttételben is.Ami még kell hozzá az egy zselés aksi mert minek vqan áramforrásod ha nemtudod elraktározni.

Nagyon sokféleképpen lehet csinálni és sok anaygból meghajtót.Írj méretet és segítek neked hogy merre indulj el.

Üdv!

2013. febr. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Először is szeretném megköszönni, hogy válaszoltál. Ahogy néztem fontosabb a kerék meretetol az, hogy mennyi víz fér a kerékbe. A következő méretre gondoltam: 30 vagy 25 cm a kör ámérője, 20 vagy 25 cm a kerék "hossza".

Úgy gondoltam, hogy először egy kört kell kivágni és ahhoz rakni a lapatokat, majd felfedni egy másik körrel. A lapatokat hogy hegesszem hozzá? Vagy popszegeccsel? Na inkább a te otletedre vagyok kíváncsi. Köszönöm.

2013. febr. 21. 07:04
 4/39 anonim ***** válasza:

Kivágsz két karikát.Addig oké.

Utána a lapátokat ha van satud megtudod hajtogatni kalapáccsal,ha szépen akarod csinálni két szögvas segítségével lehajtod a két szélét a lapátelemeknek és már azokhoz tudod popszegecselni is vagy hegeszteni,hegesztést is elmagyarázhatom gyorsban ha akarod csak írd meg mivel van lehetőséged.Meg ami fontos hogy a két kör amivel összehozod a lapátokat azt körzővel ha tudod szerkezd ki hog ypontos legyen nagyon a középpontja.Ott kéne csapágyazni de ha nem nagy szerkezetről beszélünk akkor valami hosszú fúrónak az anyagából készült tengelyt(gyorsacél)átfúrsz rrajta és abba bele is teheted túl lógatva a meghatjást meg külön rábiggyesztheted.Szerintem úgyis lesznek további kérdése

id,csak nyugodtan!

Üdv!

2013. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Szia. Hegeszteni fogja apa. Inkább a lapatok érdekelnének. hány db kell és mekkorak? Milyen alakuak? A méretek: 20 cm átmérőjű és 10 cm a hossza. Köszönöm a választ.
2013. febr. 21. 12:41
 6/39 anonim ***** válasza:

10cm hossza?Nem a szerkezet szélessége?Ha igen akkor legalább 8 lapát vagy több

Szerintem kb 6cmx12cm es lemezeket kivágsz ,mindegyiknek mindkét végén lehajtasz derékszögbe 1-1 centit,de kérdezd meg apudat ,mert lehet megoldja a hegesztést enélkül is csak így könnyebb dolgozni vele,de ha nem muszáj akkor ne dolgozz vele feleslegesen akkor viszont 6x10 téglalapokat vágj ki ,majd adja magát hogy mennyit tehetsz bele,legalább 8 az kell szerintem,elösszőr csak az egyik oldalon ,majd a túloldalára,aztán mindig a felezőkre mármint mindig a 2 lapát közé kell betenni a következőt.

Mivel hogy 12v os motorrol van szó lehet hogy tervezhetnél nagyobb átmérőjűt is mint 20cm szerintem, az az igazság hogy ezt is majd akkor derül ki hogy mennyire hatékony mikor készen van.Konkrétan ilyet nem csináltam,az első darab az mindig kisérleti darab,de azzal nincs is baj szerintem.

Amúgy lehet hogy a 20cm átmérőjű változat is megteszi azt amire neked kell,ezt az a baj hogy mérnöknek kéne lennem és számolgatnom kéne.

[link]

itt egy picit még nézelődj.

Üdv!

2013. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

szia.

Ha 6 *10 es lemezt vágok ki, akkor mi lesz alatta? Lyukas lesz? Mert itt az a lényeg, hogy a víz súlya hajtja.

2013. febr. 21. 16:07
 8/39 anonim ***** válasza:

Megpróbálom leírni :)

Két fémkarika van kivágva.Ezek a kis lemezkék amiket leírtam hogy 6cmx10cm ezek lesznek maga a lapátok.Ezt kell a két lemezkarika közé behegeszteni ezeken a kis lapátokon kell hogy lecsurogjon a víz.De akár lehet 10x10 is az a lemez tök mindegy csak legyen elég nagy felülete ahoz hogy a víz megfogja és tovább gördítse.

Azért írtam ekkora méretet mert te írtad hogy csak 20cm lessz az egésznek az átmérője ami meg amúgysem nagy.

Ha apud tud hegeszteni kérd ki a véleményét elötte,mert biztos hogy tud segíteni,csak tegyél elé egy jól érthető rajzot! :)

[link]

2013. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Szia. Ha van egy kis rajztehettsesged, nem rajzolnad le nekem? Nagyon sokat segítene nekem.

Tengelynek mit ajanlanal? Kell majd neki valami tartó is. A motort áttéttel hajtanam meg.

Üdv

2013. febr. 21. 19:53
 10/39 anonim ***** válasza:

Jó majd várnod kell vele ,majd felvázolom neked a témát amire Én gondoltam,majd holnap vagy valamikor feltöltök egy képet róla.

Amúgy köszi ,de nincs szükségem semmire! :)

2013. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!