Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felpontozlak. Vízikerék,...

Felpontozlak. Vízikerék, vízenergia hasznosítása?

Figyelt kérdés

Ilyen vizikereket szeretnék. A tengely egy 12v-os motort hajtana.

1. kérdés: Miből csináljam? Minél könnyebb annál jobb.

(Al csatorna? Vagy azt lehet forrasztani?)

2. Milyen méretben csináljam? El kell bírnia a 12v-os motort

3. Milyen áttétet használjak, hogy ha lassú is a tengely, gyorsan hajtsa a motort?

Nem folyón / patakon lesz, hanem egy tartály lesz felette, abból megy majd rá a víz. Ötletek?


Köszönöm szépen. Ha kész leszek beszámolok róla. ;)


2013. febr. 20. 20:26
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
dehát ez óriási. Kisebbe kellene gondolkodni. A motor kb 8x5 cm méretű.
2013. febr. 26. 20:57
 22/39 anonim ***** válasza:
Hát akkor rakhatod direktbe a tengelyre is,csak akkor külön tartó kell a motornak is.
2013. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 ekeke ***** válasza:
Létezik kisméretű bordásszíj, az ékszíjnak nagyok a veszteségei. Ha tényleg megszállott vagy, ha találok otthon neked megfelelő áttételű kerekekkel, kaphatsz:) van egy rakat.
2013. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 ekeke ***** válasza:
ja, a képen lévő tárcsa úgy saccperkábé 5kw-ot tud átvinni, és századannyit kéne, mert egy ekkora szíjat még meg se tud mozdítani, akkora a csúszósúrlódása. Az autógenerátort meg fel lehet pörgetni, de már a hűtése is a legalacsonyabb fordulaton is elemészt vagy 30 w-ot.
2013. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Bocsánat a megnevezésért.

50%-os: nem a megszállottsagrol van szó. Egy nemzetközi konferenciára visszük.

Milyen anyagból vannak a fogaskerekeid? Olyan 1500 ftbol kijön a két fogaskerek?


72%-os: Nem mehet a tengelyre, mert ha. tengely lassan forog, az áttéttelnek gyorsítania kell rajta.

2013. febr. 27. 16:05
 26/39 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy a boltban kijön-e annyiból. Számlát is kell kernem róla.
2013. febr. 27. 16:07
 27/39 ekeke ***** válasza:
Nagyon sok fénymásolót bontottam régen, azokból vannak kb. 6 mm széles bordásszíjaim, kb 10-60 mm átmérőjű kerekeim hozzá. Ezek összevissza és vegyesen és ki kell őket ásni a rengeteg dobozomból, használtak, mindenféle kísérletezéseimhez tettem el őket vagy 15 éve:) Később jól jöttek a cuccok, mert egyedi mozgatásokat készítettem. Volt amikor kellett egy egész pontos fogszámú, akkor meg rendeltem és hetek múlva szállították valami 1200 Ft-ért. De láncok is vannak lánckerekekkel, egész kis méretben. Neked a szíj lesz a jó, nagyon kicsik a veszteségei. Ha sikerül kitalálnod a áttételt, néhány kereket és pár szíjat ajándékba adok (a nemes ügyért). Aztán ha kisül hogy mi a tuti, még mindig vehetsz szép új tutit, de kísérletezni csak használtból szabad.
2013. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Szia.

Nagyon szépen köszönöm a felajánlást. Ha privátban meg tudjuk beszélni, hogy hova utaljam a postaköltséget, stb. Olyanra gondoltam, hogy a vízikerék tengelyen egy nagyobb, a motoron kisebb. A fogaskerék miért nem jó?

Esetleg nem Hajdú-Bihar megyében laksz?


A 72%-os válaszolonak köszönöm a sok segítséget. Remélem még azért hozzászól majd a témához.


Köszönöm újra.

2013. febr. 27. 22:28
 29/39 anonim ***** válasza:

Hali!

Látom lassan összehozod a dolgot! :)

A kis bordásszíj és a kis kerekeke biztos jók lesznek annyi hogy ha 2 méretű kistárcsád lessz ,akkor azt jó volna szerelhetőre csinálnod hogy cserégetbni tudd,mármint ne az legyen hogy egyből ráhegeszteni,aztán ha nem jó akkor levág aztán újra,mert így akkor te is eltudod dönteni tapasztalattal hogy melyik áttétel jó neki.

Majd azért remélem hogy az első tesztek a várt eredményt hozzák majd!

Majd írj hogy hogy sikerült!

Üdv!

2013. febr. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Szia.

Hogy oldjam meg? Ez jó ötlet, de picit nehezíti a feladatot.

Kíváncsi vagyok az otletedre.


Köszi a választ és a segítségeteket.

Ha hétvégén le lesz festve, akkor küldök képeket. Így most elég csúnya.

További szép napot.

2013. febr. 28. 06:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!