Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felpontozlak. Vízikerék,...

Felpontozlak. Vízikerék, vízenergia hasznosítása?

Figyelt kérdés

Ilyen vizikereket szeretnék. A tengely egy 12v-os motort hajtana.

1. kérdés: Miből csináljam? Minél könnyebb annál jobb.

(Al csatorna? Vagy azt lehet forrasztani?)

2. Milyen méretben csináljam? El kell bírnia a 12v-os motort

3. Milyen áttétet használjak, hogy ha lassú is a tengely, gyorsan hajtsa a motort?

Nem folyón / patakon lesz, hanem egy tartály lesz felette, abból megy majd rá a víz. Ötletek?


Köszönöm szépen. Ha kész leszek beszámolok róla. ;)


2013. febr. 20. 20:26
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

A két kis csiga szerelhetősége.

A tengely vágére amire rámegy egy nútot maro,flexelek,majd csinálok hozzá pici éket majd tárcsát fel éket meg a nútba kalapálni.

vagy a tengelyre menetet vágsz,a csiga belselyébe pedig hozzá illőt ,majd szerzel hozzá kontrol anyát amivel leszorítod.

Ha nincs menetmetsző-vágó készleted akkor bitang csavart hegesztesz a tengely végére az anyát magára a csoga közepére hegeszted de elötte a csiga közepét kifúrod hogy a csavar kényelmesen mendegéljen.

A csiga mögé is lehet egy kis lemezt felhegeszteni a tengelyre majd ott két ponton kifúrni a lemezt a csigával együtt és 2 megfelelő méretű csavarral rögzíted.

Most így nagyjából ennyi jutott az eszembe.

2013. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Itt válaszolok, hogy mind a ketten láthassátok. Lehet, hogy tisztább lenne előttetek a kép, ha bemasolnam a két pm-et, de meg sem kerdeztelek titeket.


ekeke:


Igen, jól fogalmaztál, de ha ennyire segítőkész vagy, leírom, hogy ez egy nemzetközi konferenciára kell. See science.18 vagy mennyi országból jönnek.

Ha tényleg tudsz küldeni valamit, nagyon hálás leszek. Viszont ha sok a postaköltség, kifizetem én. A csapagyakrol.

Mennyi körül lehet olyat kapni? És egyébként fogaskerekeid vannak?


A másik válaszolonak.. :)

Igen. Én is gondoltam arra, hogy minden közbe rakjak még lapatot.

Nem, nem olyan túl vastag az. Könnyen forog szárazon.


Köszönöm a segítségeteket és hogy szántok rám időt.

Hogy hogy fogom én ezt meghálálni?

2013. febr. 28. 22:19
 33/39 ekeke ***** válasza:
Kicsi csapágy párszáz forint. Műanyag, kicsi fogaskerekek is vannak.
2013. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Majd hétvégén írj, és megbeszéljük a dolgokat.

A műanyag fogaskerékből kicsi vagy nagy van?

Igaz elég két fogaskerék, hogy gyorsítson?

2013. márc. 1. 10:54
 35/39 ekeke ***** válasza:

Bocsi, érdemes áttanulmányoznod a villamos gépeket, enélkül úgy átfogóan nem tudod megsaccolni, mi tud termelni. Minekünk a szakmunkásképzőben is egy egész év volt szakismeret órán, amíg a gépeken végigmentünk. Állandómágneses kommutátoros egyenáramú motorok (modellmotor) alkalmasak dinamónak, meg tudsz még energiát termelni a 230/50 hálózatba aszinkronmotorral (mosógép- és fűnyírómotor), de az eredményt a villanyóra nem engedi jelentkezni, és veszélyes a kísérletezgetés. Termelhetnél még szinkronmotorral(mikró tányérforgatója lehet, meg régebbi mosógép programkapcsoló-tekerője), de ezek olyan kicsik, hogy nem lehet semmire elhasználni a termelést. Mást nem tudsz házilag összeszedni, profi átalakíthat motorokat komoly munkával, de ez már a gépszerkesztés területe. Előbbiek változó frekvenciájú váltakozóáramot csinálnak, egyenirányítás után világításra-akkutöltésre jók lehetnek, pár watt teljesítménnyel. Szerintem egy pici modellmotornál többet tudnak!


Amúgy mit tanulsz, hányadikos vagy?


Fogaskerék azért nem jó, mert pár tizedmilliméteren múlik a veszteség és a kopás, ha nem tudod precízen beleépíteni valamilyen fix szerkezetbe. Szíjjal van egy kevés szabadságod, ez a házilagos cuccokhoz kell. Összeszedtem neked pár különböző kereket, csapágyat, egy tengelyt és szíjat. A "nagy" kerék lehet egy nagy kerek felület is, a fogasszíj meg fog benne kapaszkodni, csak a kicsi keréknek kell fogazottnak lenni. Priviben írd meg a címet, ahová küldjem! Nem tiszták, mert időm nem volt pucoválni, ez legyen a te dolgod:)

2013. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Jah, és ilyen porszívóból van:

[link]

2013. márc. 3. 20:42
 37/39 A kérdező kommentje:
Szia. Elküldtem az adataimat.
2013. márc. 3. 20:48
 38/39 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=MlPmX0nOCao

Itt egy aszinkronmotor amit generátorként használnak. Nagyon jó.

2013. márc. 3. 21:27
 39/39 anonim ***** válasza:
Sikerült áramot teremteni?
2013. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!