Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan állapítható meg a...

Imaginaarius kérdése:

Hogyan állapítható meg a padlófűtéscsövek pontos helyzete a betonban?

Figyelt kérdés
Gipszkarton fallal választanánk ketté a nappalit, melynek aljzatában padlófűtéscsövek futnak. Ehhez lenne szükséges tudnunk, hogy hová lehet fúrni és hová nem szerencsés.

2013. febr. 21. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt még az sem tudja pontosan aki szerelte .

Főleg ha eltelt már pár év is .

2013. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ezt már nem igen mondják meg . Esetleg vesztek egy fémkeresőt és azzal átnézitek , hogy hol jelez .
2013. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Főleg, hogy a padlófűtés-csövek műanyagok!
2013. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Tudom , hogy műanyagok , de vannak olyan keresők amik azt is jelzik . Igaz nem 5000ft egy ilyen .
2013. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Én ezt úgy oldanám meg, hogy mivel tudom magamról, hogy biztosan beletrafálnék a csőbe,

ezért pár centivel odébb fúrnék...

:)

2013. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

nálunk is volt ilyen,

mi napokon keresztül négykézláb járkáltunk,és így a kezünkkel precízen föltudtuk térképezni a meleg csöveket,

2013. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A #6-os a legjobb-legolcsóbb megoldás!
2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Lehetett venni a lidliben is régebben fémkerső kütyüt.Az érzékeli a csövet ha olyannal húzták be. Ha pedig olyannal húzták be ami nem fémbevonatos vagy 5rétegű vagy stb akkor pedig fel kell venni a fűtést és ki kell tapogatni,ha szerencsétek van nem túl sűrűn húzták,ha igen akkor 2esélyes a fúrás.
2013. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Mivel magyarországon a padlófűtés csöveket általában betonhálóra fogatva fektetik le, így a fémkereső semmit se ér!

[link]

Viszont a csövekre legalább 6-7 cm betont szoktak teríteni, erre rájön még kb 1,5-2 cm a padlólap, így ha határolóval fúrtok max. 6 centi mélyre, akkor 6-os tiplit már simán tudtok használni, és azzal 40 cm-enként rögzítve nem fog elmozdulni a fal!

Ha nagyon féltek az elázástól, akkor ragaszthatjátok is az alsó UW profilt, hiszen léteznek nagyon jó ragasztók!

2013. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szokratesz ***** válasza:
60%

szerintem meg ha egyszerűen ragasztóval rögzited az alsó tokot, az oldalsókat meg tiplivel a falhoz akkor sem fog elmozdulni.

Felesleges kifúrni a járólapot, főképp azért mert ha kétév múlva meg mégis elbontanátok akkor a lukakat nem lehet eltüntetni, de a ragasztót az igen.

Egyszerű sziloplaszt is megfelelő a célra egyébként.

2013. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!