Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhaszekrénybe épített...

TappancsMancs kérdése:

Konyhaszekrénybe épített ledes lámpák villanyszerelése milyen megoldással megfelelő?

Figyelt kérdés

Konyhaszekrényben lecseréltük a halogén izzókat ledesekre de ezek is sorra kiégnek ugyanabban a sorrendben, pedig a led az nagyon sokáig kéne bírja így gondolom a trafóját is kéne cserélni. Azt nem tudom milyet kéne venni neki. Ami most fent van az öt darab elektromos dolog, 2db egyforma transzformátor, 2db egyforma valami (ezt nem tudom mi de a képen látszik) és egy db valami ami teljesen be van tekerve piros szigetelő szalaggal így ezen semmi sem látszik az alakján kívül.


Mit kéne cserélni ezen a felső 5db dolgon és milyenre ha marad az öt ledes fényforrás? Kábeleket át tudok kötni azzal nem lesz gond csak pontosan mit vegyek hozzá? Köszi a válaszokat!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. márc. 13. 16:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem akartam, hosszú értekezést írni, de ha kívánod:

Úgy értem, tisztelt "Villszer", (én is az vagyok), hogy egy darab táppal olcsóbban megoldhatja az egészet!

Megvannak a lámpatestjei amik G4 foglalatúak. Ehhez viszont nincs 230V-os LED!

Emiatt le kellene cserélnie a lámpatesteket is -nem kevés pénzért! Választhatná a foglalatcserét is GU10-re, de ez szintén költség és valamennyi hozzáértést is igényel. Ugyanakkor az sem biztos, hogy a jelenlegi lámpatast alkalmas-e az átalakításra.

Egy szó-mint száz: Jelenleg megvannak a lámpatestek + LEDek, ehhez kell egy kb. 1500Ft-os(10Wattos) tápegység ami vastagon elbírja az 5x1Wattot.

Az általad favorizált 230Voltos megoldásnál kellenek új lámpatestek, vagy új foglalatok+átalakítás, és kell venni öt darab 230Voltos LEDet!

Szerinted, melyik az olcsóbb?

Erre mondtam én, hogy: " Ha te fizetnéd, én is ezt javasolnám!"

Ismered a mondást a kíbicről?

2013. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

10es

A hálózatról közvetlenül működő az tényleg jó lenne de a halogének cseréje most ott tart, hogy sikerült venni már a foglalatokba ledes izzókat. Így nem kell új lámpatest 5 db és olcsóbb ez a kis ledes izzó mint a nagyobbak. Ha semmi se lett volna még belőle akkor a trafó nélküli megoldást választottuk volna.

2013. márc. 15. 12:33
 13/24 A kérdező kommentje:

Abban tudnátok még segíteni és bocsi csak nem vagyok jártas a villamossági dolgokban.


A javaslat szerint: 5x1W; 12V/5-6W-os táp.


A linkelt táp: 10W LED tápegység 230V / 7-12V.


Gondolom van ebből választék, ezekből mi lehetne nagyobb vagy kisebb? Csak hogy tudjunk választani. A 230V bemenet az világos, a kimenetnél mi lenne ami fontos a minimum legyen fix és felfelé lehet több vagy fordítva?

2013. márc. 15. 13:08
 14/24 anonim ***** válasza:

A kimenet minimum 5Watt legyen,(de inkább több, nem jó ha 100%-ra van terhelve!) hiszen 5db 1Wattos LEDed van. A kimenő feszültség értéke lehet 7-12 V. mivel ezek áramgenerátoros tápok és a LEDnél ez a fontos.

Pl. [link]

2013. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Jólvan, köszi! :)
2013. márc. 15. 14:39
 16/24 A kérdező kommentje:

Elosztó meg gondolom van 5 ágú is és nem fog kelleni két db 3as? Ezt hogy hívják amúgy?

[link]

2013. márc. 15. 15:07
 17/24 anonim ***** válasza:
A két barab "elosztót" kösd ki az eddigi eletronikus előtétekből és párhuzamosan rákötheted az új -LEDhez való- tápra. Más átalakítás nem kell.
2013. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 15. 15:39
 19/24 A kérdező kommentje:

Volna két megoldási lehetőség de nem tudom melyik lenne jobb és szakszerűbb?

Így van jelenleg:

[link]

Ez lenne:

[link]


Esetleg a cuccokat betenni egy szerelvénydobozba az kéne e neki? Mert most szanaszét vannak a kábelek a szekrény tetején és szerintem ez főként konyhában a szigorúbb előírások miatt nem annyira szakszerű? A gyakorlatban gondolom jobb lenne ha feltennék egy elosztót és mindhárom dolog abba menne villásdugóval? Az olyan felhasználóbarát megoldás lenne ha jól sejtem?

2013. ápr. 7. 20:24
 20/24 anonim ***** válasza:

" A gyakorlatban gondolom jobb lenne ha feltennék egy elosztót és mindhárom dolog abba menne villásdugóval"


Ez a korrekt megoldás!

A LED tápegység kimenetére mehet a két elosztó párhuzamosan.

2013. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!